موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار آموزش کار با SDN (شبکه‌های نرم‌ افزاری) بر بستر OpenStack

وبینار آموزش کار با SDN (شبکه‌های نرم‌ افزاری) بر بستر OpenStack

وبینار آموزش کار با SDN (شبکه‌های نرم‌ افزاری) بر بستر OpenStack

مدت وبینار:
دسته‌بندی‌ها: 
ذخیره کردن
وبینار آموزش کار با SDN (شبکه‌های نرم‌ افزاری) بر بستر OpenStack
توضیحات وبینار

کاربران عزیز در وبینار آموزشی "آموزش کار با SDN (شبکه‌های نرم‌ افزاری) بر بستر OpenStack"، مقدمه‌ای بر شبکه‌های نرم افزاری خواهیم داشت و آموزش ساخت و مدیریت SDN بر بستر Openstackبرای شما شرح داده خواهد شد، همچنین به ایجاد چند شبکه نرم افزاری با کمک سرویس دیتاسنتر ابری (VPC) می‌پردازیم.

 

SDN (شبکه‌های نرم افزاری) چیست؟

SDN به معنای جداسازی فیزیکی سطح کنترل شبکه از سطح داده می‌باشد که سطح کنترل وظیفه کنترل چندین تجهیز شبکه را بر عهده دارد. SDN یک معماری جدید است که شبکه‌ها را پویا، مدیریت‌پذیر، مقرون به صرفه و انعطاف‌پذیر می‌کند. چنین ویژگی‌هایی برای اپلیکیشن‌های امروزی که ذاتا نیازمند پهنای باند بالایی می‌باشند و پویا هستند بسیار ایده‌آل می‌باشد. این معماری با جداسازی کنترل شبکه از بخش هدایت، این امکان را فراهم می‌کند که کنترل شبکه به طور مستقیم قابل برنامه‌ریزی شود و زیرساخت شبکه برای اپلیکیشن‌ها و خدمات شبکه انتزاعی شود. پروتکل OpenFlow یک المان اصلی برای ایجاد راهکارهای SDN می‌باشد.

از فوائد SDN:

  1. مقیاس پذیری
  2. قابلیت اطمینان
  3. در دسترس بودن بالا
  4. انعطاف پذیری
  5. امنیت

 

دیتاسنتر ابری (VPC) چیست؟

سرویس دیتاسنتر ابری به شما این امکان را می دهد که فضایی پردازشی و ذخیره سازی را برای خود فراهم کنید و با استفاده از منابع سخت افزاری اختصاص داده شده بتوانید یک شبکه مجازی تعریف کرده و سپس سرورهای مورد نیازتان را ایجاد کنید.

شما کنترل کامل بر اجزای شبکه ایجاد شده شامل: Subnetting، مدیریت VLAN، پیکربندی Routing شبکه و Firewall دارید. همچنین مدیریت کامل هارد دیسک‌ها در اختیار شماست به این معنا که می توانید هر تعداد دیسک مجازی SSD با میزان فضای دلخواه ایجاد کنید و به راحتی آن ها را  به سرورها متصل و حتی میان سرورها جابجا کنید.

 

OpenStack چیست؟

اپن استک(OpenStack) به مجموعه‎ای از ابزارهای نرم‌افزاری متن‌باز گفته می‌شود که به منظور ساختن و مدیریت کردن زیرساخت‎های رایانش ابری شامل ابرهای خصوصی و عمومی بکار می‎رود و حوزه عملیاتی آن در رایانش ابری، ارائه زیرساخت به عنوان سرویس یا IaaS است. این پروژه‌ی متن‌باز به کمک تعداد زیادی کمپانی بزرگ که سال‌هاست در زمینه‎ های مختلف شبکه و… فعالیت دارند و هزاران توسعه‌دهنده دیگر، توسعه می ‎یابد.

 

 
سرفصل‌های وبینار
  1. SDN چیست؟
  2. ایجاد SDN بر بستر OpenStack
  3. انجام سناریوی عملیاتی با استفاده از چند سرور ابری
 
مخاطبین

 

 
امیرحسین نوری
امیرحسین نوری

Cloud Engineer at XaaS Cloud Computing

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.3 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4.3 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4.3 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4.3 از 5
4.3 از 5 ( 4 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
آموزش کار با SDN (شبکه‌های نرم افزاری) در بستر OpenStack
30 اردیبهشت 1399
ساعت 18:00
ساعت 19:00
Host Cover
برگزارکننده: ابر زَس
گزارش دادن