موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار آشنایی با رادیوآماتوری

وبینار آشنایی با رادیوآماتوری

وبینار آشنایی با رادیوآماتوری

مدت وبینار: ساعت
ذخیره کردن
وبینار آشنایی با رادیوآماتوری
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

تا حالا به این فکر کردید که ارتباطات رادیویی که ما امروزه استفاده میکنیم غیر از گیرنده های ساده رادیویی که ما باهاشون کانال های مختلف رادیویی رو میشنویم چه کاربردهای دیگه ای میتونه داشته باشه؟

تو حوادث طبیعی زمانی که زیرساخت های ارتباطی محل حادثه دیده از بین میره رادیوآماتورها میتونن با دانش رادیوآماتوری و تجهیزاتی که دارن(که اغلب این دستگاه ها رو خودشون میسازن) یه بستر ارتباطی مناسب ایجاد کنن و به این ترتیب جون هزاران نفر رو نجات بدن.همچنین رادیوآماتوری به شما این امکان رو میده که با افرادی از سرتاسر کره زمین با زبون مخصوص رادیوآماتورها حرف بزنید و تبادل اطلاعات داشته باشید!
قراره ما تو این وبینار این موضوع رو به صورت کامل بررسی کنیم وامیدواریم برای فعالیت در این حوزه جذاب و البته مهم علم مخابرات اطلاعات خوبی رو کسب کنید.

سرفصل‌های وبینار

مقدمه و تاریخچه مختصر رادیوآماتوری
آشنایی با تجهیزات یک ایستگاه فرستنده و گیرنده
روش های متداول در ارتباطات مبتنی بر فرکانس های رادیویی
آشنایی با انتشار امواج و باندهای فرکانسی
آشنایی با خطوط انتقال،انواع آنتن ها و کاربردهایشان
اصول مقدماتی الکترونیک در رادیوآماتوری

مخاطبین

مخاطب این وبینار دانشجوهای مهندسی برق،دانش آموزان و تمامی علاقه مندان به حوزه ارتباطات بی سیم هستند.

سوالات متداول

چرا رادیوآماتوری؟

رادیوآماتوری از جمله حوزه هایی هستش که از بدو شکل گیری تونسته تغییرات مهمی رو در حوزه مخابرات ایجاد کنه.میشه اینطور گفت که برخی از دستاوردهایی که تاکنون در زمینه طراحی و پیاده سازی سیستم های مخابراتی داشتیم نتیجه مستقیم فعالیت رادیوآماتورها بوده.از طرفی رادیوآماتوری کمک میکنه که فهم دقیقی از نحوه ایجاد ارتباط بین دو مرکز مخابراتی به دست بیاریم و در صورت کسب مجوزهای لازم بتونیم ایستگاه فرستنده خودمون رو هم راه اندازی کنیم!

تو این دوره چی قراره یاد بگیرم؟

مهمترین و اصلی ترین هدف این دوره توضیح مبانی اولیه رادیوآماتوریه یه نحوی که یه فرد کاملا مبتدی که اطلاعات جزیی از الکترونیک داره بتونه با مباحث دوره همراه شه و در پایان دوره برای ادامه این مسیر ابزارهای اولیه رو در اختیار داشته باشه.

راجع به مدرس دوره؟

مهندس سعید حقیقی پور فارغ التحصیل مهندسی برق از دانشگاه تهران هستند.ایشون سابقه فعایت در شرکت های مخلتف فنی مهندسی و همچنین برگزاری دوره های آموزشی مختلف در حوزه مهندسی برق و مخابرات رو در کارنامه دارند.

سعید حقیقی پور
سعید حقیقی پور

مدرس آکادمی فناوری

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
اولین دوره
24 مرداد 1399
ساعت 9:00
ساعت 10:00
Host Cover
برگزارکننده: آکادمی فناوری
گزارش دادن