موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار تحلیل بنیادی و تخصصی صورتهای مالی شرکتهای بورسی 4 صنعت 4 شرکت برتر

وبینار تحلیل بنیادی و تخصصی صورتهای مالی شرکتهای بورسی 4 صنعت 4 شرکت برتر

وبینار تحلیل بنیادی و تخصصی صورتهای مالی شرکتهای بورسی 4 صنعت 4 شرکت برتر

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار تحلیل بنیادی و تخصصی صورتهای مالی شرکتهای بورسی 4 صنعت 4 شرکت برتر
توضیحات وبینار

من هرگز تلاش نمی‌کنم در بازار سهام پول دربیاورم. من بر اساس این فرض که آنها بازار را فردا می‌بندند و ۱۰ سال آینده باز می‌کنند سهام می‌خرم – وارن بافت

بسیار می بینیم که افراد دسته دسته سهام شرکتها را می خرند آن هم با دارایی زیر ۱۰۰ میلیون تومان ، اسم آن را هم می گذارند ایجاد سبد سهام! آیا می دانید این کار یکی از اشتباه ترین کارها برای سرمایه اندک شماست؟ چرا مسیر را طور دیگری نمی بینید؟ چرا رویکردی برای انتخاب سهام شرکتهای خوب و معتبر با رویکرد میان و بلند مدت اتخاذ نمی کنید؟
بله این کار سخت است و مسئولیت پذیری می خواهد! حتما دانش نیاز دارد و قدرت تحلیل بالا.
وارن بافت می گوید: تنوع سازی گسترده زمانی لازم است که سرمایه‌گذار نداند در حال انجام چه کاری است.
آیا شما از این گونه افراد هستید ؟
در این هفته قصد داریم ۴ صنعت بزرگ و مهم کشور را از زوایای مختلف بررسی کنیم
صنعت خودرو و شرکت ایران خودرو
صنعت بانکداری و بانک تجارت
صنایع غذای شرکت زر ماکارون (در آستانه عرضه)
صنعت فولاد و شرکت فولاد مبارکه
هدف ما ایجاد پنجره ای نوین در رویکرد شما به خرید سهام با استانداردهای بین المللی است
دانش سطحی موفقیتی برایتان در بلند مدت به ارمغان نخواهد آورد و شما نیازمند رویکرد های زیر هستید:
تحلیل اقتصاد کلان
تحلیل آینده جهانی هر صنعت
تحلیل داده های جهانی
تحلیل ساختار سرمایه
تحلیل صورتهای مالی نهایی
کیفیت سود آوری
تحلیل حساسیت
بررسی نقاط قوت ضعف تهدید و فرصت
بررسی استراتژی ذینفعان
بررسی استراتژی سرمایه گذاری
ارزشگذاری
هزینه سرمایه
پتانسیل رشد ۵ و ۱۰ ساله

رابطه ای بین ساختار سهامداران و بازدهی شرکتهای بورسی وجود دارد؟

رابطه بین ساختار مالکیت و عملکرد شرکت موضوعی مهم در مباحث مدیریت مالی است. عملکرد یک بنگاه اقتصادی تابع عواملی متعدد است که یکی از این عوامل ساختار مالکیت شرکت‌ها است که می‌تواند بر عملکرد آنها تأثیری زیاد داشته باشد. هدف از این تحقیق بررسی تأثیر ترکیب سهامداران بر بازدهی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است.
شركتهايي كه بيـشترمالكيـت آنها در اختيار يك سهامدار است ، نسبت به آنهايي كـه مالكيـت آنهـا پراكنـدگي بيـشتري دارد، بازدهي كمتري دارند و تمركز مالكيت در اختيار يك سهامدا ر باعث كاهش بازدهي شركت ميشود.
در شرکت ایران خودرو شما با طیف بسیار زیادی از سهامداران روبرو هستید، این امر در رویکرد بنیادی شما بسیار تاثیر گذار است.
وجود یک سهامدار خوش فکر با رویکرد توسعه ای یک نتیجه دارد و وجود یک سهامدار عمده که منابع را می بلعد نتیجه ای متفاوت.

در روز جمعه در خصوص ساختار مدیریتی و سهامداری شرکتهای زر ماکارون در استانه عرضه ، بانک تجارت ، ایران خودرو و البته فولاد مبارکه را با رویکرد تحلیل صورتهای مالی و بنیادی به بررسی بنشینیم.

تحلیل ساختار سرمایه بانکها
آیا فکر کرده اید که بانک تجارت با تصمیم جدید بانک مرکزی مبنی بر رساندن نرخ بهره بدون ریسک به عدد ۱۲ چگونه می تواند منتفع شود و سهامداران نیز هم؟
درآمدهای مشاع بانک ها از مجموع سود تسهیلات اعطایی و سود و زیان حاصل از سرمایه گذاری ها حاصل می شود که اگر از این درآمد حاصل شده، سهم سود سپرده گذاران کسر شود، سهم بانک از درآمدهای مشاع حاصل می شود.
به گزارش ایبِنا، همچنین درآمدهای غیرمشاع نیز مجموع درآمدهای حاصل از کارمزد، مبادلات ارزی و سایر فعالیت های مشاوره ای بانک ها است.
با ساختار سرمایه بانکها دقت کنید
ساختار سرمایه بانکها با تمام شرکتهای بورسی متفاوت است و این در ذات بانکداریست

تاثیر نوسانات نرخ ارز بر شرکت فولاد مبارکه

این شرکت در سال ۹۸ از ۴۵۲۷ به ۱۰۸۴۸ افزایش فروش بالایی را به صورت ریالی تجربه کرد
در سال ۹۹ نیز با بالا رفتن قیمت ارز و تثبیت آن در ۱۷۰۰۰ تومان (متوسط) بار دیگر شاهد این رشد خواهیم بود.
مجموع درآمدهای عملیاتی شرکت فولاد مبارکه برابر 20,033 میلیارد تومان می باشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل، حدود 104 درصد افزایش یافته است.
درآمد حاصل از فروش داخلی محصولات معادل 16,678 میلیارد تومان می باشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل 105 درصد افزایش یافته است.
درآمد حاصل از صادرات محصولات معادل 3,354 میلیارد تومان می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، به میزان 102 درصد افزایش یافته است. دلیل اصلی این تغییر ناشی از افزایش نرخ تسعیر ارز (افزایش نرخ تسعیر دلار از 4527 به 10848 تومان) بوده است.

سود خالص شرکت برابر 8143 میلیارد تومان (به ازای هر سهم62  تومان) می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 91 درصدی یافته است.

اقتصاد ایران اقتصادیست دلاری و این روزها تقریبا دلاریزه شده است ، کافیست به حجم واردات و ترکیب ان ، و حجم صادرات و ترکیب ان نگاهی بیاندازید تا درک درستی از اقتصاد ایران داشته باشید.
در این اقتصاد بسیار اهمیت دارد که در سبد سهام شما شرکتهایی حتما قرار داشته باشند که با عنصر #تورم و #نوسانات نرخ ارز همراهی کنند و سود بسازند(هرچند حسابداری)
روز جمعه(فردا) به بررسی ۴ صنعت مهم خواهیم پرداخت
صنعت #فولاد
صنعت #خودرو
صنعت #غذایی
صنعت #بانکداری
و در هر صنعت یک شرکت را انتخاب کرده این که به ترتیب عبارتند از:
فولاد مبارکه
ایران خودرو
زر ماکارون (در استانه ورود)
بانک تجارت
و به تحلیل بنیادی و صورتهای مالی این شرکتها بدون تعصب خواهیم پرادخت.

آیا ایران خودرو سهامداران خود را رستگار خواهد کرد؟

صنعت خودرو ایران صنعتی با ذینفعان بزرگ است ، ذینفعانی که قدرت انها در تخصیص منابع و تغییرات اجرایی همواره پیش روی چشم ما بوده است.
نکته ای که می تواند برای ما در خرید سهام های خودرویی کمک کننده باشد مخصوصا در تغییرات سیاسی تهمیت این حوزه برای تازه واردان است و همه می خواهند از آن برای خود ایجاد اعتبار کنند.
لذا این صنعت با اینکه وضعیت بنیادی مالی قوی ندارد اما به لحاظ اقتصاد کلانی و اقتصاد سیاسی بسیار پر قدرت و توانمند است.
کاش همین قدرت در صورتهای مالی نیز منعکس می شد.
صنعت خودرو سازی با مشکلات زیادی دست و پنج نرم می کند. عوامل اقتصادی بوجود آمده، افزایش قیمت ارز، کاهش قدرت خرید مردم نسبت به افزایش قیمت ها، فشار تحریم ها ، خارج شدن شرکای خارجی از قراردادها و بروز مشکلات تامین قطعات، کاهش تولید ، مکانیسم قیمت گذاری ناهمگون، نارضایتی عمومی از کیفیت و قیمت خودرو، مشکلات تامین نقدینگی و … از جمله عواملی است که این صنعت با آن مواجه است. مکانیسم مدیریتی دولتی و پیچیدگی ملاحضات سیاسی نیز بر مشکلات افزوده است .
آزاد سازی سهام عدالت و عرضه سهام دولتی در قالب صندوقهای ETF می تواند آینده روشن تری را برای این شرکت رقم بزند.

آیا زر ماکارون سهام زرینی است؟

چند نکته مهم در باره این شرکت:
زر ماکارون بیشترین درصد از بازار پاستا ایران را در اختیار دارد و با فاصله بسیار زیادی از سایر رقبا در حال فعالیت است. علاوه بر این، زر ماکارون با افزایش سیلوهای غلات توانسته است بالاترین توان ذخیره سازی یکجا در کشور را کسب کرده و با راه اندازی 5 خط تولیدی آرد مقام نخست در بیشترین ظرفیت تولید یکجای انواع آرد ایران را از آن خود کند.

 زر ماکارون در حال حاضر بیشترین سهم از بازار پاستا و ماکارونی ایران را در اختیار دارد و طبق سند چشم انداز 5 ساله، این شرکت قصد دارد تا در سال 1402 سهم خود را در این بازار به 70 درصد برساند.

اهمیت این شرکت در محصولی است که تولید می کند و با توجه به کاهش قدرت خرید مردم در ایران در سالهای پیش رو می تواند جایگزین غذایی بسیاری از غذاهای گرانتر شود.

 

از بین این شرکتها کدام بیشترین واکنش مثبت را نسبت به نرخ ارز ۱۸۰۰۰ تومانی می دهند؟

این متن را با دقت بخوانید

افزایش قیمت دلار در چند جا به مدد و یا بر علیه شرکتهای بورسی می آید
در شرکتهایی صادرات محور به مدد آنها می اید همانند پتروشیمی ها و مواد معدنی که عمده مواد اولیه از دل خاک بیرون می ایند و ما مزیت نسبی داریم، خیلی کم در مواد اولیه تاثیر می گذارد به همین دلیل در فروش و سود انها تاثیر زیادی دارد و ان را ماکزیمم می کند
در شرکتهایی که واردات محور هستند و صادراتی هم دارند این تاثیر گاها خنثی می شود
در شرکتهایی که مواد اولیه از خارج وارد می شوند و قیمت گذاری دستوری بر انها حاکم نیست شرایط را سخت تر و تاثیر بر روند عملیاتی شرکت و نیاز سرمایه در گردش را بالا می برد اما انها می توانند خود را با بازار مچ کنند
اما در شرکتهایی که مواد اولیه از خارج وارد می شود و تعیین قیمت شان هم دستوری است ، این شرکتها خیلی دیر واکنش نشان می دهند.
شرکت فولاد مبارکه با حجم صادراتی که دارد در صورت حذف قید و بندهای صادراتی می تواند از این فرصت به خوبی در صورتهای مالی اش استفاده کند.
زر ماکارون صادرات زیادی ندارد و تقریبا بی بهره است
بانک تجارت در قسمت تسعیر ارز منتفع خواهد شد همانند سال ۹۷
ایران خودرو نیز به سبب واردات قطعات از چین و مشکلات قیمت گذاری کند واکنش نشان می دهد

قیمت زیر ۱۰۰۰ تومانی بانک تجارت می تواند نشان دهنده پتانسیل در این سهم باشد؟

التهابات به وجود آمده در سال های 95 و 96 دامن بانک تجارت را نیز گرفت به گونه ای که این بانک نیز علیرغم اتکای بیشتر به درآمدهای ارائه خدمات، همچون اغلب بانک های کشور زیان ده شده و مشمول ماده 141 قانون تجارت شد. اما افزایش سرمایه سنگین بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در ماه های پایانی سال 97 باعث شده وتجارت ضمن تبدیل شده به بزرگترین شرکت بورسی به لحاظ سرمایه ثبت شده، از شمول ماده 141 قانون تجارت نیز خارج شود.
هر چند عملکرد بانک تجارت در نه ماهه سال جاری نیز به دلیل عدم شناسایی بخش عمده ای از در آمدها (ازجمله درآمد تسهیلات و تسعیر ارز) با زیان همراه بوده اما شواهد و قرائن حاکی از بهبود چشمگیر در عملکرد بانک است؛ بر اساس صورت های مالی نه ماهه، زیان خالص بانک در این دوره 1270 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل نصف شده است.
هر چند صورت های مالی سال 98 بانک تجارت هنوز اعلام نشده است اما گزارشات ماهانه و همچنین شفاف سازی های این بانک بر روی سایت کدال می تواند تصویر نسبتا واضحی از عملکرد آن در سال 98 به نمایش گذارد. بر اساس گزارشات ماهانه تراز عملیاتی بانک (اسپرد میان نرخ سود تسهیلات و سپرده ها) تنها در دو ماه فروردین و خرداد منفی بوده است. نکته دیگر در این زمینه جهش درآمد سپرده های بانک در سه ماهه پایانی است که می تواند وزن درآمدهای مشاع را در عملکرد بانک سنگین تر کرده و از زیان خالص بانک به مقدار قابل توجهی بکاهد. 


درجه اهرم عملیاتیDOL چیست؟
چگونه محاسبه می شود؟
چرا در بررسی صورتهای مالی بدان نیازمندید؟
تعریف درجه اهرم عملیاتی چیست؟

Degree of Operating Leverage – DOL

درجه اهرم عملیاتی نوعی از نسبت‌های اهرمی است و اثر مقدار خاصی از اهرم عملیاتی بر درآمد شرکت قبل از بهره و مالیات (EBIT) را محاسبه می‌کند. اهرم عملیاتی شامل استفاده از نسبت بزرگی از هزینه‌های ثابت به هزینه‌های متغیر در عملیات شرکت است. هر چه درجه اهـرم عملیاتی بالاتر باشد، EBIT هم نسبت به تغییر در فروش، با ثابت در نظر گرفتن سایر عوامل، نوسان پذیرتر خواهد بود. فرمول محاسبه به شکل زیر است:
توضیحات مدیر مالی در مورد درجه اهرم عملیاتی
این نسبت در تعیین تأثیراتی که یک سطح خاص از اهرم عملیاتی بر درآمدهای احتمالی شرکت دارد، مفید است. این نسبت همچنین می‌تواند برای کمک به تعیین مناسب‌ترین سطح اهرم عملیاتی برای بیشینه کردن EBIT مورد استفاده قرار گیرد.

تعریف درجه اهرم مالی DFL چیست؟
نسبتی که حساسیت سود هر سهم (EPS) شرکت را نسبت به نوسانات درآمد عملیاتی اش، درنتیجه تغییرات ساختار سرمایه اندازه‌گیری می‌کند. درجه اهرم مالی (DFL) درصد تغییر EPS را برای یک واحد تغییر در درآمدها قبل از بهره و مالیات (EBIT) اندازه می‌گیرد و می‌تواند به صورت ریاضی به شکل زیر محاسبه گردد:
این نسبت نشان می‌دهد که هر چه درجه اهرم مالی بالاتر باشد، EPS نوسان پذیر تر است. ازآنجایی‌که بهره (I) یک هزینه ثابت است، اهرم سودها و EPS را بزرگنمایی می‌کند که وقتی درآمد عملیاتی افزایش می‌یابد، نشانه خوبی است، اما می‌تواند در طول دوران سخت اقتصادی و زمانی که درآمد عملیاتی تحت‌فشار است، مشکل‌ساز باشد.
DFL یا درجه اهرم مالی در کمک به شرکت برای تخمین میزان بدهی یا اهرم مالی که باید در ساختار سرمایه خود انتخاب کند، فوق‌العاده ارزشمند خواهد بود. اگر درآمد عملیاتی نسبتاً ثابت باشد، درآمدها و EPS هم ثابت خواهند بود و شرکت می‌تواند از پس قبول مقدار قابل‌توجهی بدهی برآید؛ اما اگر شرکت در بخشی که در آن درآمد عملیاتی کاملاً نوسان پذیر است عمل نماید، کار محتاطانه ممکن است محدود کردن بدهی تا یک سطح قابل مدیریت باشد.

جستجو برای یافتن شرکت‌ها برای
سرمایه‌گذاری، همانند جستجو برای یافتن
حشرات در زیر سنگ‌هاست: اگر شما
زیر۱۰ سنگ را نگاه کنید
احتمالا ۱ حشره بیابید و اگر زیر ۲۰ سنگ
را جستجو کنید ۲ حشره خواهید یافت

پیتر لینچ

در این هفته قصد داریم ۴ صنعت بزرگ و مهم کشور را از زوایای مختلف بررسی کنیم
صنعت خودرو و شرکت ایران خودرو
صنعت بانکداری و بانک تجارت
صنایع غذای شرکت زر ماکارون (در آستانه عرضه)
صنعت فولاد و شرکت فولاد مبارکه
هدف ما ایجاد پنجره ای نوین در رویکرد شما به خرید سهام با استانداردهای بین المللی است
دانش سطحی موفقیتی برایتان در بلند مدت به ارمغان نخواهد آورد و شما نیازمند رویکرد های زیر هستید:
تحلیل اقتصاد کلان
تحلیل آینده جهانی هر صنعت
تحلیل داده های جهانی
تحلیل ساختار سرمایه
تحلیل صورتهای مالی نهایی
کیفیت سود آوری
تحلیل حساسیت
بررسی نقاط قوت ضعف تهدید و فرصت
بررسی استراتژی ذینفعان
بررسی استراتژی سرمایه گذاری
ارزشگذاری
هزینه سرمایه
پتانسیل رشد ۵ و ۱۰ ساله

روشهای ارزشگذاری شرکتها
این متن را با دقت بخوانید

برای ارزش گذاری شرکت ها روش های متنوعی وجود دارد اما چند مورد از پرکاربردترین آن ها در زمینه قیمت گذاری شرکت های تولیدی، روش های تنزیل جریانات نقد صاحبان سهام (FCFE)، تنزیل سود های تقسیمی (DDM) و روش نسبی (P/E) است. در جدول زیر بدون در نظر گرفتن فرآیندهای پیچیده این روش ها به ارائه نتایج حاصل از هریک از آن ها پرداخته ایم.

با توجه به نتایج هر سه روش قیمت گذاری، قیمت نهایی هر سهم برابر با میانگین این سه روش و معادل 50938 ریال در نظر گرفته می شود.
۱- ارزش اسمی سهام یا Par Value
ارزشی است که در زمان تاسیس شرکت برای اوراق سهام منتشر شده تعیین می‌شود. این ارزش، ارزش واقعی نبوده و قیمتی است که در اساسنامه شرکت نیز درج می‌شود.
۲- ارزش دفتری سهام یا Book Value
برای هر دارایی شرکت سهامی در ترازنامه شرکت، عددی به عنوان ارزش آن دارایی ثیت شده‌است. این عدد همان ارزش دفتری دارایی است. اساس تعیین ارزش دفتری سهام یک شرکت، ارزش دفتری دارایی‌های آن شرکت پس از کسر بدهی‌هایش است.

۳- ارزش بازار سهام یا Market Value
قیمتی که از طریق مکانیزم عرضه و تقاضا در بازار مشخص می‌شود را ارزش بازار سهام گویند.
۴- ارزش جایگزینی سهام یا Replacement Value

فرض کنیم شرکت سهامی الف که ۳ سال پیش تاسیس شده است، قصد دارد دارایی های خود را به تاریخ امروز جایگزین کند. اینکه شرکت الف باید مبلغی بپردازد تا بتواند همان دارایی را تهیه کند، ارزش جایگزینی گفته می‌شود. ارزش جایگزینی، ارزش یک سهم شرکت است با فرض اینکه یک شرکت دقیقا مانند همان شرکت در تاریخ محاسبه، ایجاد شود.
۵- ارزش سهام بر مبنای خالص ارزش دارایی‌ها یا (Net Asset Value (NAV
در این نوع ارزش‌گذاری سهم، ارزش روز دارایی‌ها را از بدهی‌هاکسر و از عدد حاصل سهام ممتاز را نیز کم می‌کنیم. حال عدد بدست آمده را بر تعداد سهام منتشر شده تقسیم می‌کنیم.

۶- ارزش تصفیه‌ای Liquidation Value
مبنای روش ارزش تصفیه‌ای سهام تا حدی شبیه روش قبلی (ارزش خالص دارایی‌ها) است. در این روش در نظر می‌گیریم که شرکت در تاریخ محاسبه، دارایی‌ها را بفروش می‌رساند. پس از آن همه بدهی‌ها و تعهدات شرکت (شامل هزینه‌های مربوط به تصفیه) را پرداخته و آنچه را که می‌ماند بین سهامداران عادی تقسیم می‌کند.

همواره برای بررسی اینده یک سهم بازار جهانی آن و چشم انداز تولیدکنندگان جهانی را رصد کنید مخصوصا در صنایعی که صادراتی هستند.

ضریب بتای گروه های بورسی را بررسی کنید، اطلاعات مهمی در باب ریسک و مدیریت ریسک به شما می دهند

سهام با β>1: به این معناست که اگر بازار ۱ واحد رشد (افت) داشته باشد، دارایی با بتای بزرگتر از یک میزانی بیشتر از ۱ واحد رشد (افت) خواهد داشت. این نوع از دارایی مناسب برای بازارهای روند‌دار صعودی است. اصطلاحا به آنها سهام تهاجمی گفته می‌شود.
سهام با β=۱: به این معناست که اگر بازار ۱ واحد رشد (افت) داشته باشد، این نوع دارایی به میزانی برابر با ۱ واحد رشد (افت) خواهد داشت. این نوع از دارایی نیز می‌تواند مناسب بازارهای رونددار صعودی ‌باشد.
سهام با β<1: به این معناست که اگر بازار ۱ واحد رشد (افت) داشته باشد، این نوع دارایی کمتر از ۱ واحد رشد (افت) خواهد داشت. این نوع از دارایی بیشتر مناسب برای بازاری با روندی نزولی است و اصطلاحا به آنها سهام تدافعی گفته می‌شود.

بالا بودن نسبت ارزش روز دارایی ها به ارزش بازار نشان دهنده فزونی داشتن ارزش دارایی های شرکت نسبت به قیمت معامله شده در بازار است.
تناسب ارزش روز به ارزش دفتری نشان دهنده میزان نزدیک بودن ارزش روز به ارزش دفتری می باشد.
P/B برابر است با نسبت تقسیم قیمت بازارPrice هر سهم به ارزش دفتری Book Valueسهم. در این پارمتر با بررسی ارزش دفتری و ارزش بازار سهم،  معامله گران دورنمای آتی یک شرکت را نسبت به عملکرد گذشته آن بررسی می نمایند. اگر شرکت مورد بررسی جزو شرکتهای زیانده باشد بررسی این پارامتر اهمیت بیشتری پیدا می کند. با توجه به اینکه ارزش دفتری از حاصل تقسیم حقوق صاحبان سهام بر مجموع تعداد سهام بدست می آید و نیز حقوق صاحبان سهام از تفریق بدهی ها از دارایی ها محاسبه می گردد، در زمانیکه میزان بدهی یک شرکت از دارایی هایش بیشتر شود این عدد منفی می شود.
P/E یکی از پارامترهای قدیمی و پرکاربرد در بازار سرمایه بوده، از تقسیم قیمت روز Price سهم بر سود حاصل شده EPS از عملیات شرکت بدست می آید. به پارامتر P/E نرخ بازگشت سرمایه نیز می گویند و میزان انتظار سود سرمایه گذاران از مبلغ سرمایه گذاری شده را نشان می‌دهد. این پارامتر صرفا با شرکتهای مشابه در یک گروه صنعت قابل مقایسه است و پایین تر بودن آن (در اعداد مثبت) می توان نشانه ای از سود سازتر بودن یا پایین تر بودن قیمت سهام نسبت به نرخ سود اطلاق شود. زیانده بودن شرکت منجر به منفی شدن این پارمتر می شود.

سرفصل‌های وبینار

تحلیل بنیادی و قدم به قدم ۴ سهم بزرگ و مهم به همراه تحلیل صنعت

تحلیل اقتصاد کلان
تحلیل نقدینگی
تحلیل روند تورم
تحلیل پایه پولی
تحلیل سرمایه ثابت
تحلیل ظرفیت بازار سرمایه
تحلیل تاثیر بودجه ۹۹ بر بازار

تحلیل صنعت
تحلیل عرضه و تقاضای هر صنعت
تحلیل بازارهای بین المللی

تحلیل صورتهای مالی
تحلیل ساختار سرمایه
تحلیل سرمایه در گردش
تحلیل چرخه عملیاتی
چرخه دوپونت
تحلیل پتانسیل رشد پایدار
تحلیل استراتژی سود تقسیمی
تحلیل قیمت به سود هر سهم
تحلیل رشد شرکتها

 

 
مخاطبین

سرمایه گذاران در بازار سرمایه
علاقمندان به ورود خردمندانه به بازار سرمایه
علاقمندان به تحلیل بنیادی
علاقمندان به تحلیل صورتهای مالی حرفه ای

 
دکتر پیمان مولوی
دکتر پیمان مولوی

سرمایه گذار، فارغ التحصیل دانشگاه اسکس انگلستان ، بنیانگذار Molavi Capital ، شریک و مدیر Euroexim Capital اسپانیا، دبیرکل انجمن اقتصاددانان، عضو انجمن حسابداران خبره ایران،

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.2 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4.2 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4 از 5
4.1 از 5 ( 5 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود و خوش آمدگویی
جمعه 30 خرداد 1399
ساعت 18:00
ساعت 21:00
گزارش دادن