موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار طراحی مسیر شغلی (مدل کسب و کار شما)

وبینار طراحی مسیر شغلی (مدل کسب و کار شما)

وبینار طراحی مسیر شغلی (مدل کسب و کار شما)

ذخیره کردن
وبینار طراحی مسیر شغلی (مدل کسب و کار شما)
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

کارگاه آموزشی غیر حضوری "طراحی مسیر شغلی" با هدف کمک به افراد و کسب و کارها برای اتخاذ تصمیمات حیاتی در زمینه ادامه یا تغییر فعالیت حرفه ای خود، برگزار میشود. مجموعه ابزارها و روش هایی که در این کارگاه معرفی میشود، این امکان را برای افراد فراهم میکند که وضعیت شغلی فعلی خود را به دقت ترسیم کرده و سپس بر اساس بازشناسی علایق، توانمندی ها و شخصیت خود، بهترین موقعیت شغلی ممکن برای خود را طراحی کنند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا و ظهور آثار اقتصادی آن، بسیاری از شاغلان و فعالان اقتصادی ناچار از تغییر شغل یا زمینه فعالیت خود هستند اما هر تصمیم نسنجیده ای در این مورد میتواند به نتایج زیانباری منتهی شود. مدل کسب و کار شما، یک الگوی ساده و عملی در اختیار افراد قرار میدهد که با دقت و جامع نگری بیشتری حرفه بعدی خود را انتخاب کنند.   

رفرنس:

این دوره آموزشی بر اساس کتاب Business Model You  نوشته آقای تیم کلارک، استاد دانشگاه، کارافرین و نویسنده آمریکایی، ارایه میشود. وی این کتاب را بر اساس کتاب دیگری به نام Business Model Generation  که مربوط به طراحی مدل کسب و کار برای شرکت ها و سازمان هاست، نوشته و در واقع، مدل معرفی شده در آن کتاب را برای اشخاص توسعه داده است. وی سعی کرده‌ است یک روند قدم به قدم برای کشف توانایی‌ها و علایق شغلی ایجاد کنند تا هر فرد بتواند از این طریق به شغل ایده آل خود دست یابد و یا شغل ایده آل خودش را خلق کند. این مدل بر الهام از زندگی 328 نفر از 43 کشور جهان طراحی شده است که زندگی حرفه‌ای خود را تغییر داده اند و به شغل رویایی خود دست یافته‌اند.

مدرس:

این مدل توسط خود تیم کلارک و مربیان تائید شده از طرف وی در سراسر دنیا برگزار می‌شود. در ایران این کارگاه توسط حسن اطاعت که دوره مربی گری این مدل را با شخص تیم کلارک گذرانده است، برگزار میشود. (etaat@yahoo.com)

زبان: کارگاه به زبان فارسی است و کلیپ ها و ویدیو ها نیز با زیرنویس فارسی ارایه میشوند.

برگزاری: این کارگاه با حضور حداقل 5 و حداکثر 100 شرکت کننده و طی کارگاه های حضوری یا غیر حضوری از 12 تا 16 ساعت قابل برگزاری است.

بعد از کارگاه: شرکت کنندگان این کارگاه در سراسر جهان شبکه ای اجتماعی دارند که تجارب و داستان های موفقیت خود را به اشتراک میگذارند. از برگزیده ترین این افراد هم جهت مصاحبه برای چاپ در ویرایش های بعدی کتاب یا حضور در کارگاه ها دعوت میشود.

 
سرفصل‌های وبینار

در بخش اول این دوره به تشریح اجزای بوم کسب وکار پرداخته می‌شود و بخش های مختلف آن با ذکر مثال‌های واقعی توضیح داده می‌شود و همزمان از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود تا فعالیت حرفه‌ای را که در حال حاضر انجام می‌دهند در این بوم، مدل سازی کنند تا با نحوه کار مدل آشنا شوند.

در بخش دوم با استفاده از تکنیک‌های مختلف سعی می‌شود به شرکت‌کنندگان کمک شود تا وضعیت فعلی زندگی خود را بهتر بشناسند و از کاستی های موجود مطلع شوند سپس با تکیه بر تکنیک های روانشناسی به آنها کمک می شود تا به شناخت عمیقی از علایق، مهارت ها و ویژگی های شخصیتی خود برسند و بخش های کشف نشده وجود خود را کشف کنند.

در بخش سوم با استفاده از دانشی که در بخش دوم به دست آمده است به افراد کمک می شود تا به طراحی مدل کسب و کار ایده آل خود بپردازند و آنچه را که ارضا کننده نیاز درونی آنها به عنوان  شغل لذت‌بخش و دوست‌داشتنی است روی کاغذ پیاده کنند و با همکاری مربی کارگاه اجزای کلیدی شغل خود را کنار هم بچینند.

در بخش چهارم در مورد نحوه اجرا و رسیدن به اهداف شغل جدید بحث می‌شود و کمک می‌شود تا یک دیدگاه واقعی از میزان تلاشی که باید برای رسیدن به وضعیت با ثبات شغلی انجام شود، به دست آید.

 

 
مخاطبین

این کارگاه برای افرادی که نتیجه دلخواه را از شغل و فعالیت های حرفه ای خود اخذ نمیکنند و یا به فکر تغییر شغل و یافتن کار رویایی خود هستند، طراحی شده است. افرادی هم که هنوز وارد بازار کار نشده اند میتوانند از همان ابتدا مسیر شغلی خود را بر اساس این مدل طراحی کنند. همچنین در شرایط اقتصادی اخیر ناشی از شیوع کرونا، افرادی که ناچار از تغییر شغل هستند میتوانند موقعیت شغلی بعدی خود را با استفاده از این مدل طراحی نمایند.

 

 
حسن اطاعت
حسن اطاعت

مدیرعامل شرکت ایده های نوین پارسیان

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4.3 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4.4 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 4.9 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4.3 از 5
4.5 از 5 ( 7 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول
یک‌شنبه 28 اردیبهشت 1399
ساعت 21:30
ساعت 0:30
جلسه دوم
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399
ساعت 21:30
ساعت 0:30
جلسه سوم
سه‌شنبه 30 اردیبهشت 1399
ساعت 21:30
ساعت 0:30
نمایش همه جلسات
Host Cover
برگزارکننده: حسن اطاعت
adds-cart
adds-cart
 خرید بلیت