موضوعات
سبد خرید (0)
دوره آموزش تولید محتوا، درست همان‌طور که باید!

دوره آموزش تولید محتوا، درست همان‌طور که باید!

دوره آموزش تولید محتوا، درست همان‌طور که باید!

ذخیره کردن
دوره آموزش تولید محتوا، درست همان‌طور که باید!
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

فیلم هر چهار نشست دوره بارگزاری شده و فیلم دوره قابل دریافت است.

چرا راه دوری بریم؟ در همین ایسمینار، بسیاری بهتر و کاردرست‌تر از من (حمل بر تواضعِ بی‌جا نگذارید!) دوره‌ها و کارگاه‌های مختلفی را حول موضوع «محتوا» برگزار کرده‌اند. عنوان‌هایی جذاب‌تر، توضیحاتی موثرتر و مباحثی (احتمالا) کاربردی‌تر.

به نظرم، این حق شماست که بدانید منِ میلادِ اسلامی‌زاد چرا بنای برگزاری این دوره را گذاشتم و می‌خواهم در آن چه کنم. خودِ همین میلاد اسلامی‌زاد هم حقِ خودش می‌داند که توضیح دهد که چطور می‌خواهد در این هشت ساعت  سرِ شمایگان را به‌درد آورد و به دنبال چه می‌گردد. پس بی‌زحمت، چند دقیقه‌ای حوصله کنید و پیش از آن‌که مبلغی از کارت‌تان به در برید، این برگه را با حوصله بخوانید.

تولید محتوا: درست همان‌طور که باید

من در طی  مسیر شغلی‌ام و این ده-دوازده سالی که کار می‌کنم، همیشه درگیر و دچار به مقوله‌ی محتوا بودم و با پدیدآورندگان‌اش سروکله زدم (و گاهی هم دست به یقه شدم!) خاصه در این سه سال اخیر و در نویسش که اساس و بنای کارمان بر تولید محتوای متنی استوار است. برای  حدود دو هزار کسب‌وکار، بیش از بیست هزار محتوا تامین کردیم و در این راه از کمک و همراهی چندصد نویسنده بهره بردیم.

در این مسیر، فهمیدم که بین کارفرما (سفارش‌دهنده‌ی محتوا) و تامین کننده (تولیدکننده‌ی محتوا)، تعریف و خوانش یکسانی از «کیفیت محتوا» وجود ندارد. غالبا، نه مشتری محتوا می‌داند که «دقیقا» چه می‌خواهد و نه نویسنده اطلاع کافی از آن‌چه که باید آماده کند دارد.

از سویی دیگر، دریافتم که متخصصان تولید محتوا عمدتا به اهمیت کارشان وقوف کافی ندارند. مهارت‌های لازم را، آن‌طور که باید، در خود نمی‌پرورانند و تلاشی هم برای حرکت از سمت «نویسنده‌ی خوب» به «نویسنده‌ی عالی» نمی‌کنند.

همین دو عامل کافی‌ست که «شغل تولید محتوا» رشد نکند، درخودمانده باشد و تعداد نویسندگان کاردان و کاردرست محدود باقی بماند. هرچند تقاضا و فرصت کار در این عرصه روزبه‌روز در حال رشد است،  اما نویسندگان متخصص و متعهدی که بتوانند «حرفه‌ای» کار کنند، یافت نمی‌شود.

 

این کارگاه، تلاشی برای پرورش نویسندگانی حرفه‌ایست: کسانی که بتوانند محتوای خوب بسازند، کیفیت بازاریابی محتوایی را ارتقا دهند و البته درآمد معقول و مطلوبی هم به‌دست آورند.

این دوره چطور کار می‌کند؟

در این هشت ساعت، بخش مهمی از آن‌چه در مسیر کار تولید محتوا لازم است را دوره می‌کنیم. از ذکر بدیهیات عبور کرده و از ابتدا، بر اساس تمرین پیش می‌رویم. به موزارات این چهار نشست و پس از آن نیز، در یک گروه تلگرامی، گپ‌وگفت و تمرین را  پیش می‌بریم و رفته رفته به مهارت‌های‌مان می‌افزاییم. 

اساس کار نگارش محتوا بر «تمرین» و مشق کردن استوار است. در پایان هر نشست، یک تمرین عملی داریم که لازم است پیش از جلسه‌ی بعدش انجام شود. بعد از این چهار جلسه نیز، به قدر توان و سوادم، کمک‌رسان بهبود مهارت‌های نگارش تجاری‌تان خواهم بود.

چه کسانی را هدف قرار دادم؟

مخاطبان مفروض‌ام برای این دوره، همه‌ی کسانی هستند که با متن و نوشتن غریبگی ندارند و می‌خواهند از این مسیر ارتزاق کنند. پیش‌نیاز این دوره، آشنایی حداقلی به زبان انگلیسی، دسترسی به یک لپ‌تاپ یا کامپویتر، توانایی جستجو در اینترنت و از همه مهمتر، میل به خواندن و نوشتن است. 

 

چه چیزهایی یاد میگیریم؟ در این چهار نشست و گفت‌وگوهای موازی‌اش، اصول اولیه و بنیادین کار تولید محتوا را فرا می‌گیریم و می‌آموزیم که کار را از کجا آغاز کنیم. مهارت‌های مورد نیاز برای خلق محتوایی اصیل و حرفه‌ای را دوره می‌کنیم و روی چند موضوع مختلف، آن‌چه آموختیم را می‌آزماییم. خطاهای پرتکرار در مسیر تولید محتوا را بررسی می‌کنیم و شیوه‌هایی عملی برای پرهیز از آن‌ها را فرا می‌گیریم.     در نهایت، اگر به موازات این جلسات به کارهای عملی تعریف شده عمل کنیم، می‌توانیم با تمرین، وارد مسیر شغلی تولید محتوا شویم و در این عرصه کار حرفه‌ای را آغاز کنیم.
سرفصل‌های وبینار

نشست اول: چند و چون

حتما که بهتر از من «گوگل کردن» بلدید و می‌توانید تعبیر و توضیح مفاهیم عمومی و حتی تخصصی را در کف اینترنت پیدا کنید. من هم، بنای گفتن واضحات و بدیهیات ندارم. اما بر این باورم که حرکت حول یک موضوع و طی طریق در یک جهت، نیازمند آن است که کمی و قدری، زبان و فهم‌مان را از برخی اصطلاحات و عبارات و کلیات یکسان کنیم. فلذا در نشست اول‌مان، مختصری از خود برنامه‌ی یادگیری‌مان صحبت می‌کنیم، برخی مفاهیمی که باید بدانیم را برمی‌شمریم و از سختی‌ها و شیرینی‌های مسیر حرف می‌زنیم.


نشست دوم: کمّ و کیف

در نشست دوم پیرامون مدلی که بر آن مبنا «محتوای خوب» را توصیف می‌کنیم، گفت‌وگوی‌مان را پیش می‌بریم. اجزای مختلف‌اش را می‌شناسیم، تاثیر هر کدام در متن را مرور می‌کنیم و نحوه‌ی ارزیابی کیفی متن تولیدی خود یا دیگران را فرا می‌گیریم.

کمی درباره‌ی روایت‌گری در محتوا حرف می‌زنیم و از اهمیت‌اش و نحوه‌ی پدیدآوردنش می‌گوییم و در ادامه، مدل‌هایی را برای تامین شاخصه‌های مختلف کمی و کیفی یک محتوای کارآمد می‌آموزیم.


نشست سوم: سازوکار

در نشست سوم، روال تولید و نگارش یک محتوا را از آغاز تا انتها مرور می‌کنیم: از نحوه‌ی انتخاب عنوان بهینه آغاز می‌کنیم و تمام مراحل را، تا شیوه‌ی نگارش اختتامیه‌ی کارآمد پیش می‌بریم. در هر مرحله نیز یکی-دو نمونه‌ی واقعی را بررسی می‌کنیم.


نشست چهارم: فوت و فن

گفت‌وگوی آخرمان «از هر دری سخنی» مآب است! مجموعه‌ای از شیوه‌ها، تکنیک‌ها و پیشنهادها که می‌تواند سرعت  و کیفیت کارتان را ارتقا دهد و شما را در مسیر بدل شدن به «نویسنده‌ی حرفه‌ای» قرار دهد، مرور می‌کنیم. 

سوالات متداول

راست و پوست‌کنده: این دوره به درد چه کسانی می‌خورد؟

من سعی کردم محتوای این ۴ نشست را برای آدم‌هایی بهینه کنم که یا هنوز پا به این عرصه نگذاشتند و یا در گام‌های نخستین راه‌اند. اما احتمالا، برای آدم‌هایی که تجربه‌های محدودی دارند هم مفید فایده خواهد بود.

اگر به دردم نخورد یا خوشم نیامد؟

از لحظه‌ی ثبت‌نام تا پایان دوره می‌تواند عین مبلغ پرداختی را بازپس بگیرید. دلیل‌اش را نمی‌پرسیم.

بعد از این دوره چه می‌شود؟

هر که به شما بگوید که در ۷-۸ ساعت می‌شود کارِ تولیدِ محتوا را یاد دارد، دروغ گفته. من هم نمی‌گویم. برای همین، یک گروه تلگرامی با شرکت‌کنندگان گروه خواهیم داشت که از هم یاد بگیریم و با هم در ارتباط باشیم. احتمالا یک سری کار جالب دیگری هم بکنیم، اگر عمری باقی بود.

حامیان
نویسش
میلاد اسلامی‌زاد
میلاد اسلامی‌زاد

موسس و مدیرعامل نویسش

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4.9 از 5
5 از 5 ( 9 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
نشست اول: چند و چون
یک‌شنبه 3 بهمن 1400
ساعت 18:30
ساعت 20:30
نشست دوم: کم و کیف
سه‌شنبه 5 بهمن 1400
ساعت 18:30
ساعت 20:30
نشست سوم: سازوکار
یک‌شنبه 10 بهمن 1400
ساعت 18:30
ساعت 20:30
نمایش همه جلسات
Host Cover
برگزارکننده: میلاد اسلامی‌زاد
adds-cart
 خرید بلیت