موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار مهارتی به نام کوچینگ به انضمام کوچینگ گروهی تمامیت

وبینار مهارتی به نام کوچینگ به انضمام کوچینگ گروهی تمامیت

وبینار مهارتی به نام کوچینگ به انضمام کوچینگ گروهی تمامیت

ذخیره کردن
وبینار مهارتی به نام کوچینگ به انضمام کوچینگ گروهی تمامیت
توضیحات وبینار
کارآفرینی و دنیای کنونی کسب‌وکار

امروزه، در دنیای کاری، کارآفرینی نسبت به گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار است. ازآنجاکه کارآفرینان باعث نوآوری، ایجاد شغل شده و بهره‌وری را افزایش می‌دهند، از این رو اهمیت آن‌ها برای بازار کار هر کشور از لحاظ ملی و از جنبه اقتصادی قابل‌توجه است. کارآفرینی تنها تأسیس و ایجاد یک شرکت نیست؛ بلکه شامل فرایندهای کشف فرصت،  بهره‌برداری و همچنین توسعه شخصی یک کارآفرین و کل فرآیند کارآفرین شدن است.

 روند راه‌اندازی و توسعه شغل به‌عنوان یک کارآفرین بسیار امر دشواری است. به‌عنوان‌مثال، در مقایسه با متخصصان مشاغل، کارآفرینان باید ساعات کار طولانی‌تر، محدودیت زمانی و سطح بالایی از پیچیدگی و عدم اطمینان را تحمل کنند. آن‌ها همچنین سطح بالاتری از استرس را تجربه می‌کنند. این درحالی ‌است که از حمایت اجتماعی کمتری در محل کار برخوردار هستند. علاوه بر این، کارآفرینان اغلب چندین نقش را هم‌زمان به عهده می‌گیرند و غالباً هم در داخل شرکت (به‌عنوان مدیرعامل) و هم به‌عنوان یک سهامدار فعالیت می‌کنند، تا بتوانند سهم خود را در سرمایه‌گذاری آن کار افزایش ‌دهند. برخی از خواسته‌های شغلی آن‌ها، به‌عنوان‌مثال مسئولیت‌های زیاد آن‌ها، شبیه مدیران اجرایی است؛ کارآفرینان نه‌تنها ازنظر مالی به‌عنوان صاحبان، بلکه ازنظر عاطفی نیز به‌عنوان خالق ایده‌های تجاری خود، به فعالیت خود واقف‌تر هستند.

آیا آموزش و مشاوره برای کارآفرینان کافی است؟

با توجه به نیازهای بالای شغلی کارآفرینان، همه به این موضوع آگاه‌اند که تا چه میزان مهم است که هنگام تأسیس و راه‌اندازی کسب‌وکار از حمایت افراد خارجی بهره‌مند شوند. بر این اساس، در برنامه اقدام کمیسیون اروپا برای سال 2020 پیشبرد و تسهیل رفتار کارآفرینی و ارائه آموزش کارآفرینی به کارآفرینان پیشنهادشده است.

آموزش کارآفرینی طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها است که پرورش ذهنیت کارآفرینی و صلاحیت‌های موردنیاز در کل فرآیند ایجاد ارزش را برای کارآفرینان دربرمی گیرد. شرکت در کلاس‌های آموزشی و مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار ازجمله رویکردهای ثابت است. این فعالیت‌های اخیراً به دلیل سازگاری ناکافی با نیازهای خاص کارآفرینان مورد انتقاد قرارگرفته است. با توجه به تمرکز بر انتقال دانش، این رویکردهای آموزش محور قادر به تحریک فرآیندهای یادگیری فعال کارآفرینان یا خود اندیشی نیستند.

نیاز کارآفرینان به کوچینگ

با توجه به اینکه تحریک خود اندیشی به‌عنوان یک عنصر اصلی کوچینگ مطرح می‌شود، مداخله‌ای که اخیراً در عمل آموزش کارآفرینی مطرح شده است، کوچینگ است. بر این اساس تعریف کوچینگ، یک مداخله توسعه سفارشی است که با استفاده از یک رابطه مشارکتی، تأملی، هدف محور برای دستیابی به نتایج حرفه‌ای توسط کوچ ارائه می‌شود. طبق این تعریف و با توجه به اثربخشی اثبات‌شده آن به نظر می‌رسد کوچینگ به‌ویژه یک روش مناسب و امیدوارکننده برای کمک به کارآفرینان است.

در این وبینار همچنین با بحث مهم و ارزشمند تمامیت در خدمت عزیزان خواهیم بود و با این موضوع بیشتر آشنا خواهیم شد. اینکه چطور تمامیت را می‌توان در کسب‌وکار یا زندگی اجرا کرد.

هشتمین هفته جهانی کارآفرینی ایران با همکاری مؤسسه فراکوچ برگزار می کند

مؤسسه فراکوچ، تنها مؤسسه مجاز آموزش کوچینگ در ایران است و برنامه آموزشی خود را به ثبت و تأیید فدراسیون بین‌المللی کوچینگ ICF رسانده است و یکی از مدارس بین‌المللی کوچینگ محسوب می‌شود؛ این را ماموریت خود می‌داند که افراد را در افزایش بهره‌وری در زندگی و کسب‌وکار همراهی کند و فرهنگ کوچینگ را در بین همه افراد جامعه ترویج دهد. بر همین اساس فراکوچ با کمک انجمن کارآفرینی و در هفته کارآفرینی وبیناری تحت عنوان مهارتی به نام کوچینگ برگزار می‌کند تا کارآفرینان و مدیران سازمانها را در مورد اهمیت کوچینگ، تاثیرگذاری و کارکردهای آن بر کسب‌وکارشان بیشتر آگاه سازد.

 

سرفصل‌های وبینار
 • کوچینگ چیست؟
 • باورهای بنیادین کوچینگ
 • تاریخچه کوچینگ
 • جایگاه کوچینگ در ایران و جهان
 • کارکردهای کوچینگ
 • نحوه ارائه خدمات کوچینگ از جمله آن بررسی مبحث مدیران در نقش کوچ، استخدام کوچ، آموزش کوچ و ...
 • تمامیت چیست؟ مقدمه بر مبحث تمامیت integrity
 • کوچینگ گروهی با موضوع تمامیت
مخاطبین
 • کارآفرینانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار خود را دارند.
 • کارآفرینانی که در ابتدای راه برای ایجاد و توسعه کسب‌وکار خود هستند.
 • مدیران و رهبران کسب‌وکارها و سازمان‌ها
 • کارآفرینانی که تجربه ناموفق در راه‌اندازی کسب‌وکار خود داشته‌اند.
 • تمامی صاحبان کسب‌وکار که به دنبال راهی برای توسعه و رشد خود هستند.
حامیان
یکتانت
ایسمینار
برند اسنوا
Teacher Avatar
استاد یاسر متحدین کوچ حرفه ای و مدرس کشوری کوچینگ
Teacher Avatar
دکتر حسام زند حسامی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 3 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 3 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 3 از 5
تجربه محور بودن محتوا 3 از 5
3 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
کوچینگ گروهی
چهارشنبه 19 آبان 1400
ساعت 18:00
ساعت 19:30
بنیاد هفته جهانی کارآفرینی
بنیاد هفته جهانی کارآفرینی برگزار کننده هفته جهانی کارآفرینی در کشور
باشگاه کارآفرینی ایران
باشگاه کارآفرینی ایران ارائه خدمات و محتوای آموزشی در حوزه کارآفرینی
کلینیک کارآفرینی ایران
کلینیک کارآفرینی ایران ارئه خدمات مشاوره و منتورینگ