موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار دایره شناخت من، تو، ما،  با مدلهای رفتاری DISC

وبینار دایره شناخت من، تو، ما، با مدلهای رفتاری DISC

وبینار دایره شناخت من، تو، ما، با مدلهای رفتاری DISC

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار دایره شناخت من، تو، ما،  با مدلهای رفتاری DISC
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

یکی از مهم ترین معضلات بشری برقراری ارتباط است. این امر در سازمان به دلیل محدودیت های حرفه ای و منافع مشترک منجر به بروز اختلافات گسترده تر می گردد. بیش از 75% مشکلات درون سازمانی ناشی از عدم برقراری ارتباطات می باشد. درین بین عدم شناخت تفاوت های فردی نقش مهمی را بازی می کند. به همین منظور دانشمندان، محققین و روانشناسان مختلفی مدل های مختلفی را جهت شناخت درونیات، انگیزه ها و واکنش های افراد معرفی کرده اند. یکی از این مدل ها DISC می باشد. درین مدل به چهار گروه رفتاری اشاره می شود. این شناخت کمک می کند تا افراد درک بهتری از نحوه تعامل با یکدیگر داشته باشند. بعلاوه با درک نحوه تحلیل مدل رفتاری و گزارش رفتاری افراد، استخدام های مناسب تری را می توان در سازمان فراهم نمود. دراین کارگاه موضوعات زیر مطرح خواهد شد:
1- شناخت مدل های رفتاری خودو دیگران در دیسک
2- شناخت نقاط قوت رفتاری خود و دیگران
3- شناخت نقاط قوت نقاط قابل بهبود رفتاری خود و دیگران
4- نحوه تعامل با هر مدل رفتاری
5- نحوه تحلیل گزارش DISC
6- راستی آزمایی مدل رفتاری فرد در مصاحبه
آموزش کارگاهی:
این آموزش به صورت کارگاه بوده با فعالیت های گروهی و بازی های کلاسی برگزار خواهد شد. لذا در حین تجارب گروهی، افراد به شناخت خود و دیگران نائل می شوند.
استفاده از DISC در استخدام:
علاوه بر آموزش نحوه تحلیل گزارشات دیسک و شیوه کاربرد آنها در مصاحبه استخدامی، از طریق رول پلی، مدیران می آموزند که چگونه کاندیدا را در مصاحبه استخدامی مورد تحلیل قراردهند.


⭕️ این دوره چگونه کمک می کند تا این اهداف محقق شوند؟
همه ما می دانیم که تغییر رفتار یک پروسه زمان‌براست و صرفا در یک کلاس اتفاق نمی افتد. اما تمهیداتی تدارک دیده ایم که این آموزش‌ها
رویکرد عملیاتی داشته باشند.

۱- حمایت های قبل از شروع دوره:
در ابتدای دوره شرکت کنندگان یک کیس واقعی را که قصد دارند بعد پایان دوره بتوانند روابط بهتری در آن ارتباط برقرار کنند را تعریف کرده و ارسال می کنند تا برخی مهارت های آنها سنجیده شود و

۲- در حین دوره با انجام تمرینات عملی و بازی ها، کیس های واقعی، فیلم. و...سعی خواهد شد که شرکت کنندگان آموخته‌های خود رو برای ایجاد روابط بهتر به چالش کشیده و درنهایت به درک بهتر موارد گفته شده منجر خواهد شد.

۳- پشتیبانی پس از دوره
بعد از پایان دوره با هرکدام از شرکت کنندگان در یک جلسه خصوصی نیم ساعته به بررسی راهکارهایی که می توانیم برای کیس مورد نظر به کاربرد بحث خواهیم کرد تا بصورت واقعی شرکت کنندگان بتوانند آموخته های خود را به کاربرند.

سرفصل‌های وبینار

1- شناخت مدل های رفتاری خودو دیگران در دیسک
2- شناخت نقاط قوت رفتاری خود و دیگران
3- شناخت نقاط قوت نقاط قابل بهبود رفتاری خود و دیگران
4- نحوه تعامل با هر مدل رفتاری
5- نحوه تحلیل گزارش DISC
6- راستی آزمایی مدل رفتاری فرد در مصاحبه

مخاطبین

مدیران شرکت های کوچک، مدیران میانی و سرپرست ها و مدیران تیم ها، مدیران پروژه که به دنبال ساخت برند شخصی، توسعه مسیر شغلی و یا ساخت کسب و‌کار خود هستند

سوالات متداول

این دوره چه تاثیری روی مسیر حرفه ای شما خواهد داشت؟

ایجاد روابط بهتر با همکاران و اطرافیان خود - کاهش تعارضات در محیط کاری و تیمی خود و تبدیل تعارضات به فرصتهای رشد و‌خلاقیت در تیم - تقسیم کار متناسب با توانایی های افراد - انگیزش افراد برحسب مدل رفتاری افراد

این دوره چه توانمندی هایی برای شما ایجاد می کند؟

شرکت کنندگان به مدل رفتاری خود، نقاط قوت، ضعف و ترسها و انگیزهای خود شناخت و اگاهی یافته و با تمرکز بر نقاط قو و بهبود نقاط ضعف خود می توانند ارتباط بهتری با اطرافیان خود برقرار کنند. همچنین با شناخت مدل رفتاری اطرافیان خود و آگاهی از نقاط ضعف و قدرت آنها می توانند با اتخاذ راهکارهایی در روابط با دیگران از ایجاد تعارض جلوگیری کنند و حس همکاری را در تیم خود تقویت نمایند.

شرکت کنندگان در پایان این دوره به چه درجه از توانایی خواهند رسید؟

این دوره به شرکت کنندگان در خودشناسی و شناخت اطرافیان بسیارکمک خواهد کرد اما انتظار معقولی از دوره باید داشت و مثلا بهبود نقاط ضعف افراد نیازمند تمرین و زمان است. و بعد از پایان دوره مخاطب خود باید برای بهبود آنها برنامه ای در نظر بگیرد و یا با انتخاب یک کوچ در کنار خود سعی دربهبود آنها نماید.

چطور یادگیری شرکت کنندگان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت؟

در جلسه خصوصی کوچینگ در انتهای دوره با بررسی مورد انتخابی مخاطب، میزان یادگیری مخاطب هم مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و‌نتایح به کیس اول دوره مقایسه خواهدشد‌.؟

مریم حنطوش زاده
مریم حنطوش زاده

مشاور، مدرس و کوچ رفتارسازمانی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول
دوشنبه 10 آذر 1399
ساعت 19:00
ساعت 21:00
جلسه دوم
دوشنبه 17 آذر 1399
ساعت 19:00
ساعت 21:00
جلسه سوم
دوشنبه 24 آذر 1399
ساعت 19:00
ساعت 21:00
نمایش همه جلسات
Host Cover
برگزارکننده: مریم حنطوش زاده