موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار استراتژی چیدمان سبد سرمایه گذاری سهام

وبینار استراتژی چیدمان سبد سرمایه گذاری سهام

وبینار استراتژی چیدمان سبد سرمایه گذاری سهام

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار استراتژی چیدمان سبد سرمایه گذاری سهام
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

در زندگی انسان سه راه دارد:
*راه اول از اندیشه می‌گذرد،این والاترین راه است.
*راه دوم از تقلید می‌گذرد، این آسان‌ترین راه است.
*و راه سوم از تجربه می‌گذرد، این تلخ‌ترین راه است.
کنفسیوس

اگر از مرداد ماه خاطره بدی دارید شما راه سوم را که کنفسیوس اشاره کرده است را برگزیده اید!
تجربه کردن می تواند سودمند باشد به شرط درک فرصتها و استفاده از آن تجربه در حرکت روبه جلو بهره برد.
سبد سهام و مدیریت پورتفولیو سهام از آن دسته مواردی است که به ما کمک می کند به درستی از تجربیات قبلی بهره ببریم.
 
داشتن یک سبد سهام متوازن مبتنی بر اقتصاد این روزهای ایران با تمام ریسک هایی که به سرمایه گذاران و سهامداران وارد می کند از نیاز های بسیاری از شما همراهان بعد از مرداد ۹۹ بوده است، وبینار حاضر با رویکرد اجرایی در صدد ارایه راهکارهایی به سهامداران و سرمایه گذاران بازار سرمایه است تا با رویکردی اصیل و مبتنی بر مدیریت ریسک اقدام به چیدمان سبد سهام و پورتفولیو سهام خود نمایند. داشتن یک سبد سهام مبتنی بر شخصیت سرمایه گذاری و فضای اقتصادی ایران می تواند استرس شما را در دوران رکود و نزول به همراه داشته باشد.
مارک فیشر سرمایه گذار مطرح رشد محور جمله ای دارد که در تشکیل سبد سهام می تواند راهگشا باشد: اگر نمیدانی به کجا میروی به هیچ کجا نخواهی رسید . مارك فيشر

به بازده صندوق های سرمایه گذاری نگاه کنید :

بازده شاخص 6% منفی در 30 روز گذشته تا امروز است .

اما صندوق ها شروع به مثبت شدن کرده اند ! یادتان هست تبلیغاتی که وعده بازده 300 درصدی را می دادند ؟ حتی در خرید صندوق های سرمایه گذاری داشتن استراتژی الزامی است

در روز دوشنب سعی خواهیم کرد به بررسی صندوق های سرمایه گذاری شاخصی و آنهایی که بهتر عمل کرده اند بپردازیم.

دلار چگونه بر پورتفولیو ما تاثیر می گذارد

دلار از زمان نزول بازار سرمایه از ۲۰ هزار تومان به ۲۷ هزار تومان رسیده است

در ابتدا باید بگوییم که اقتصاد ایران وابستگی بسیاری به قیمت جهانی نفت دارد. از طرفی بورس به عنوان آینه تمام نمای اقتصاد یک کشور است. پس با تغییرات قیمت جهانی نفت، وضعیت کلان اقتصادی تغییر و موجب تغییر بازدهی بازار سهام خواهد شد.
اما اگر بخواهیم بگوییم که دلار به عنوان یکی از علل تغییرات قیمت جهانی نفت است، باید ذکر کنیم که این رابطه با توجه به دلایل بالا معکوس است. یعنی زمانی که ارزش دلار افزایش(کاهش) می یابد، قیمت نفت نیز کاهش(افزایش خواهد یافت(با فرض ثبات سایر عوامل). برخی از اقتصاددانان معتقدند که قوی‌ترین توجیه برای رابطه بین دلار و نفت از مسیر قیمت نفت به دلار – و نه برعکس- می‌گذرد. آمریکا بزرگ‌ترین واردکننده جهانی نفت خام است و در سال‌های اوج، رقم واردات نفت و مشتقات نفتی این کشور به عددی معادل ۱۲ میلیون بشکه نفت خام در روز می‌رسد. افزایش برون‌زای قیمت نفت خام باعث تشدید کسری تجاری آمریکا می‌شود و افت قیمت دلار سریع‌ترین مکانیسمی است که می‌تواند این کسری را جبران کند و وضعیت را در حال تعادل نگه دارد(یعنی کاهش ارزش دلار). این مکانیسم نیز می‌تواند همبستگی منفی بین قیمت نفت و نرخ دلار را توضیح بدهد.

آیین دوست یابی، وارن بافت ، بیل گییتس

وارن بافت بیشتر بر روی بانکها و شرکتهای رشد محور سرمایه گذاری می کند! پورتفولیویی بانک محور و البته شرکتهایی همانند کوکاکولا و …
بیلگیتس رویکردی متفاوت دارد اما نزدیک به ۵۰٪ سبد ش را شرکت برکشایر متعلق به وارن بافت تشکیل داده!
اطلاعات نقش مهمی در تعیین سبد دارد!
دوستی ها هم همچنین!
نقش اطلاعات و دوستی را را جدی بگیرید، همه چیز تحلیل تکنیکال و یا بنیادی نیست!

کتاب آیین دوست یابی دیل کارنگی را حتما بخوانید!

اگر نمیدانی به کجا میروی به هیچ کجا نخواهی رسید . مارك فيشر

داشتن یک سبد سهام متوازن مبتنی بر اقتصاد این روزهای ایران با تمام ریسک هایی که به سرمایه گذاران و سهامداران وارد می کند از نیاز های بسیاری از شما همراهان در طول سال ۹۸ و ۹۹ بوده است، وبینار حاضر با رویکرد اجرایی در صدد ارایه راهکارهایی به سهامداران و سرمایه گذاران بازار سرمایه است تا با رویکردی اصیل و مبتنی بر مدیریت ریسک اقدام به چیدمان سبد سهام و پورتفولیو سهام خود نمایند. داشتن یک سبد سهام مبتنی بر شخصیت سرمایه گذاری و فضای اقتصادی ایران می تواند استرس شما را در دوران رکود و نزول به همراه داشته باشد.
مارک فیشر سرمایه گذار مطرح رشد محور جمله ای دارد که در تشکیل سبد سهام می تواند راهگشا باشد: اگر نمیدانی به کجا میروی به هیچ کجا نخواهی رسید . مارك فيشر

بورس ایران با همه جای جهان فرق دارد!
جمله ای که زیاد می شنویم!
اما این درست نیست! یا بهتر است بگوییم همه واقعیت نیست!
بورس تهران هم از زمان تشکیل در دهه۴۰ با رویکرد عرضه شرکتها در بازار و تامین مالی آنها و انتقال مالکیت آنها در یک بازار شفاف ایجاد شد!
و بعد از جنگ به اینجا رسیده است که شرکتهای زیادی در آن به ارزش۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان در آن هستند!
اما آنچه بورس ما را متفاوت می کند می دانید چیست؟
اقتصاد ایران!
اقتصاد ایران بله با تمام جهان فرق دارد!
اقتصادی با تورم ۵۰٪ (فقط ۷ کشور تورم دو رقمی دارند)
اقتصادی با رشد ۰.۲ درصد در ۸ سال
اقتصادی با تولید نقدینگی ۶.۴ برابری در ۸ سال
و در گیر تحریم
اقتصادی که نفت می فروخت و بدون بهره وری ریال را گاها قوی نگه می داشت تا روزی که توان ندات و جهش ارزی رخ می داد!
بورس تهران امروز درگی نقدینگی است که اقتصاد ایران خلق کرده!
بورسی که میلیونها ایرانی در حال ورود بدان هستند نه به دلیل کسب بازده بلکه به دلیل عقب نیافتادن از تورم!
تورم انتظاری!
تمام اینها به کنار، در اقتصادی همانند ایران که ریسک زیادی را به همه تحمیل می کند شما باید مدیریت ریسک بدانید!
مدیریت ریسک جزو لاینفک سرمایه گذاری در بازارهای مالی است!

سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
سرمایه گذاری ارزشی ، یک استراتژی سرمایه گذاری است که سرمایه گذار به دنبال خرید سهامی است که در کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می‌شود. سرمایه گذاران ارزشی به شکل فعالی به دنبال سهام شرکت‌هایی هستند که عقیده دارند بازار آن‌ها را کمتر از آنچه هستند ارزش گذاری کرده است. آن‌ها باور دارند که بازار به اخبار خوب و بد بیش‌ازحد واکنش نشان می‌دهد و درنتیجه منجر به نوسان قیمت سهام می‌شود که با اصول بنیادی بلندمدت شرکت همخوانی ندارد. حاصل، فرصتی است برای سرمایه گذاران ارزشی تا با خرید به‌موقع هنگام کاهش قیمت سهم در بازار، سود ببرند.
معمولاً در استراتژی سرمایه گذاری ارزشی توجه بیشتر سرمایه گذاران به سهامی است که نسبت قیمت به ارزش دفتری یا قیمت به درآمد کمتر از میانگین و یا بازده سود سهام نقدی بالایی دارند.
مشکل بزرگ در استفاده از استراتژی سرمایه گذاری ارزشی تعیین ارزش ذاتی است. به خاطر بسپارید که هیچ ارزش ذاتی «درستی» وجود ندارد. دو سرمایه گذار می‌توانند با اطلاعات کاملاً مشابهی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، ارزش متفاوتی روی یک شرکت بگذارند. به همین دلیل، یک مفهوم محوری دیگر برای سرمایه گذاری ارزشی «حاشیه امنیت» است.
همچنین به خاطر بسپارید که تعریف دقیق سرمایه گذاری ارزشی بسیار ذهنی است. بعضی از سرمایه گذاران ارزشی فقط به دارایی ها و درآمدهای شرکت‌ها نگاه می‌کنند و هیچ ارزشی برای رشد آینده قائل نمی‌شوند. سایر سرمایه گذاران ارزشی استراتژی های خود را کاملاً حول تخمین رشد آینده و جریان‌های نقدی بنا می‌کنند. برخلاف روش‌های مختلف، همه‌چیز به تلاش برای خرید چیزی کمتر از ارزش واقعی‌اش بازمی‌گردد.

بازار سهام پر از افرادیست که قیمت همه‌چیز را می‌دانند ولی ارزش هیچ‌چیز را نمی‌دانند
فیلیپ فیشر

برایم مثل روز روشن است بسیاری که از روی تایید اجتماعی و فقط به سبب هیجان وارد بازار سرمایه می شوند در انتها خوشحال نخواهند بود و بلعکس افرادی که با تفکر وارد بازار شده اند می توانند از این بازار برای خود ثروت کسب نمایند.
تفاوت است میان در صف قرار گرفتن برای چیزی که نمی دانیم چیست با در صف قرار گرفتن برای کالا و خدماتی ارزشمند.
آیا تمام کسانی که در این بازار سرمایه گذاری می کنند ارزش برگه سهم هایی را که پس انداز خود و خانواده خود را به آن گره زده اند دقیق می دانند
سبد سهام به درد کسانی خواهد خورد که خواهان درک عمیقتری از بازار سرمایه و خرید سهام هستند ، برای انهایی که نه فقط در بازارهای صعودی ، بله می خواهند در بازارهای رکودی و سقوط نیز سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشند!

سیو سود در بورس چیست؟
چه زمانی اقدام به سیو سود کنیم؟

کارشناسان و افراد با تجربه در بورس سیو سود را یکی از مهم ترین رازهای موفقیت و کاهش ریسک در بورس می دانند و بکارگیری آن را شدیدا توصیه می کنند. یکی از فاکتورهای مهم برای جلوگیری از ضرر، محدود کردن ریسک است که یکی از بهترین راه های محدود کردن ریسک، سیو سود در بورس می باشد.
اما معنی سیو سود در بورس چیست و استراتژی های سیو سود بر اساس دیدگاه زمانی کدام است یا به عبارتی نحوه سیو سود چگونه است؟ ما در این مقاله قصد داریم روش سیو سود در بورس و بهترین زمان سیو سود در بورس و نکات مهمی که در هنگام سیو سود باید به آن توجه کنید را بازگو نماییم. با ما همراه باشید.
سیو سود در بورس چگونه است؟
یکی از روش های فروش سهام سیو سود می باشد. سیو سود یعنی زمانی که سهامدار در سهمی تا مقدار مدنظر خود سود کرد، آن را میفروشد تا ریسک از دست دادن سودی که به دست آورده کم شود و این ساده ترین معنی اصطلاح سیو سود است.
به زبان ساده سیو سود کردن در واقع یعنی رسیدن به سود ذهنی و یا از نظر قوانین بنیادی و تکنیکال رسیدن به سطحی که رشد قیمت بعد از آن بعید به نظر میرسد. در این حالت معامله گر از طمع دوری کرده و با سود از سهم خارج می شود.
زمان سیو سود
چه زمانی برای سیو سود مناسب است و چگونه تشخیص دهیم که بهترین زمان برای سیو سود چه زمانی است؟ زمان سیو سود معمولا زمانیست که ما به آینده سهم خوش بین هستیم اما بنابردلایل بنیادی یا تکنیکال نگران کاهش ناگهانی قیمت هستیم یا به دلیل نیاز مالی تصمیم به فروش مقداری از آن گرفته ایم.
استراتژی های سیو سود بر اساس دیدگاه زمانی
در روش های سیو سود در ابتدا استراتژی و دیدگاه زمانی خود از خرید سهم را مشخص کنید:
* کوتاه مدت
* میان مدت
* بلند مدت

شما چقدر به صنایع تدافعی پرداخته اید؟

صنایع تدافعی صنایعی هستند که محصولات و خدماتشان در دوره‌های رکود و رونق همواره موردنیاز جامعه است و اتفاقاتی که برای اقتصاد می‌افتد تأثیر بر مصرف آن‌ها ندارد. یک محصول را نام ببرید که شما همیشه مصرف می‌کنید و ارتباطی هم به شرایط مالی‌تان ندارد؟ به محصولاتی فکر کنید که میلیون‌ها نفر مصرف می‌کنند، بدون توجه به اینکه اوضاع مالی‌شان چقدر خوب یا بد است. یک مثال خوب غذاست. شما همواره به چیزی برای خوردن احتیاج دارید. آب و برق و گاز هم همین‌طور است و در روزگار فعلی شاید اینترنت!

در اوضاع بد اقتصادی، سهام صنایع تدافعی عملکرد بهتری نسبت به سهام صنایع دوره ای دارد. برعکس در شرایط خوب اقتصادی، عملکرد صنایع دوره ای بهتر از صنایع تدافعی است. چراکه مردم حتی اگر جیب‌هایشان پر از پول باشد، بازهم دو بار ناهار یا شام نمی‌خورند و یا مصرف آب و برقشان بیشتر نمی‌شود؛ اما سؤال اینجاست که صنایع تدافعی در چه صورتی ممکن است رشد کنند؟ 

(منبع مدیر مالی)

ثروتمند روی زمان سرمایه‌گذاری می‌کند، فقیر روی پول سرمایه‌گذاری می‌کند

. “The rich invest in time, the poor invest in money.” «Warren Buffet»

سرمایه گذاری رشد محور سرمایه گذاری زمان محور است، نیازمند درک دقیق از محیط و صبر است! 
در محیط اقتصادی پر چالشی همانند ایران، با تورم بالا، سیاستگذاری های دفعتی و تغییر قوانین، تحریم ها و … این صبر بسیار معنادار است!
این صبر به معنی ندیدن مشکلات نیست، به معنی تغییرات در سبد سهام نیست!
به معنی وقت دادن به انتخاب های درست ماست.

سرفصل‌های وبینار

* چه صنایعی و به چه نسبت در سبد سهام باشند؟
* چه شرکتهایی را مبتنی بر شرایط اقتصاد ایران در سبد قرار دهیم
* تغییر استراتژی سبد سهام چگونه باشد
* راهبری سبد سرمایه گذاری
* مدیریت پورتفولیو چیست ؟ 
* درک مدیریت پورتفولیو
* اجزاء اصلی مدیریت پورتفولیوها
* فرآیند مدیریت پورتفولیو
* اهداف مدیریت پورتفولیوها
* انواع مدیریت پورتفولیوها
* چرا مدیریت پرتفوی مهم است؟
* مزایای استفاده از مدیریت پورتفولیوها
* مضرات مدیریت پورتفولیوها
* سنجش ریسک اقتصادی و تحلیل بنیادی اقتصاد ایران
* ریسک و بازده و مدیریت پورتفولیو کلاسیک
* بررسی مدیریت ریسک، شناسایی، برنامه ریزی
* نقش اقتصاد ایران در چینش پورتفولیو
* مدل های ارزشگذاری
* انواع استراتژی ها برای پورتفولیو ها
* تاثیر دلار بر سبد سهام ما
* تاثیر تورم بر سبد سهام ما
* تاثیر اقتصاد جهانی بر سبد سهام ما

مخاطبین

سرمایه گذاران ، تازه واردان به دنیای سرمایه گذاری بورسی، علاقمندان به یافتن رویکردی روش مند در سرمایه گذاری بازار سرمایه

دکتر پیمان مولوی
دکتر پیمان مولوی

سرمایه گذار، فارغ التحصیل دانشگاه اسکس انگلستان ، بنیانگذار Molavi Capital ، شریک و مدیر Euroexim Capital اسپانیا، دبیرکل انجمن اقتصاددانان، عضو انجمن حسابداران خبره ایران،

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 4 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 4 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4 از 5
4.3 از 5 ( 1 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود و خوش آمدگویی
31 شهریور 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
Host Cover
برگزارکننده: آکادمی تأمین مالی و سرمایه گذاری مولوی
گزارش دادن