موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار استراتژی انتخاب سهام و مدیریت سبد سهام

وبینار استراتژی انتخاب سهام و مدیریت سبد سهام

وبینار استراتژی انتخاب سهام و مدیریت سبد سهام

مدت وبینار: ساعت
ذخیره کردن
وبینار استراتژی انتخاب سهام و مدیریت سبد سهام
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

اگر نمیدانی به کجا میروی به هیچ کجا نخواهی رسید . مارك فيشر

 
استراتژی شما نقش مهمی در ایجاد یک سبد سهام متوازن مبتنی بر اقتصاد این روزهای ایران با تمام ریسک هایی که به سرمایه گذاران و سهامداران دارد. ترکیب استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه بورس و چیدمان سبد سهام مبتنی بر آن از نیاز های بسیاری از شما همراهان در طول سال ۹۸ و ۹۹ بوده است، وبینار حاضر با رویکرد اجرایی در صدد ارایه راهکارهایی به سهامداران و سرمایه گذاران بازار سرمایه است تا با رویکردی اصیل و مبتنی بر مدیریت ریسک اقدام به چیدمان سبد سهام و پورتفولیو سهام خود نمایند. داشتن یک سبد سهام مبتنی بر شخصیت سرمایه گذاری و فضای اقتصادی ایران می تواند استرس شما را در دوران رکود و نزول به همراه داشته باشد.
مارک فیشر سرمایه گذار مطرح رشد محور جمله ای دارد که در تشکیل سبد سهام می تواند راهگشا باشد: اگر نمیدانی به کجا میروی به هیچ کجا نخواهی رسید . مارك فيشر

یک صندوق سرمایه گذاری با بیشترین بازده ماهیانه!
۲۸٪
شاخص کل ۱۹٪
به ترکیب این صندوق دقت کنید!
بازده های هر کدام از صنایع را بسنجید و پر بازده ترین های هر صنعت را انتخاب کنید و
….

شما هم می توانید با الگو قرار دادن موفق ها بار تصمیم گیری را از خود کم کنید!
این روشی است استاندارد در جهان
نترسید
نگران نباشید

کاربرد ضریب بتا (β)
سرمایه‌گذاران از ضریب بتا برای برای تعیین میزان ریسک و بازده مورد انتظار سهم و مقایسه آن با شاخص بورس استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر ابتدا سطح ریسک‌پذیری خود را شناسایی و در مرحله بعد ضریب بتای سهم و اقلام مختلف دارایی را بدست آورده تا با توجه به وضعیت بازار برای انتخاب یک موقعیت سرمایه‌گذاری تصمیم‌گیری نماید. پس سرمایه‌گذاران با در نظرگرفتن ریسک‌پذیری خود می‌توانند با انتخاب سهام با ضریب بتاهای متفاوت میان بازدهی کسب شده و ریسک متحمل شده پورتفویی متعادل و متناسب با شرایط فوق الذکر ایجاد کنند. برای فهم دقیق‌تر از ارتباط ضریب بتا و شرایط بازار به موارد زیر توجه نمایید.
* سهام با β>1: به این معناست که اگر بازار ۱ واحد رشد (افت) داشته باشد، دارایی با بتای بزرگتر از یک میزانی بیشتر از ۱ واحد رشد (افت) خواهد داشت. این نوع از دارایی مناسب برای بازارهای روند‌دار صعودی است. اصطلاحا به آنها سهام تهاجمی گفته می‌شود.
* سهام با β=۱: به این معناست که اگر بازار ۱ واحد رشد (افت) داشته باشد، این نوع دارایی به میزانی برابر با ۱ واحد رشد (افت) خواهد داشت. این نوع از دارایی نیز می‌تواند مناسب بازارهای رونددار صعودی ‌باشد.
* سهام با β<1: به این معناست که اگر بازار ۱ واحد رشد (افت) داشته باشد، این نوع دارایی کمتر از ۱ واحد رشد (افت) خواهد داشت. این نوع از دارایی بیشتر مناسب برای بازاری با روندی نزولی است و اصطلاحا به آنها سهام تدافعی گفته می‌شود.

شخص سرمایه‌گذار باید بطور مستمر مانند یک سرمایه‌گذار رفتار کند نه یک سفته‌باز – بن گراهام (Ben Graham)

رفتارها در بازارهای مالی با هیجان همراهند و این هیجان است که فرصت را برای کسب سودهای رویایی سرمایه گذاران فراهم می کند
۲۱ مرداد از آن روزها بود، بازار به برنامه های دولت و عدم ثبات ارزی واکنش نشان داد و فرصتی برای ورود نقدینگی به سهام هایی که قبلا اجازه ورود نمی دادند مهیا شد.

به روند ورود نقدینگی حقیقی ها به اخایر نگاه کنید
به رفتار حقوقی ها و خروج از بازار دقت کنید

بارها و بارها تاکید کرده ایم که جریان شناسی نقدینگی در بازار سرمایه مهم است ، در سال ۹۹ جریان شناسی حرکت نقدینگی حقیقی و حقوقی ها بسیار مهم است
آن را جدی بگیرید

 

سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
سرمایه گذاری ارزشی ، یک استراتژی سرمایه گذاری است که سرمایه گذار به دنبال خرید سهامی است که در کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می‌شود. سرمایه گذاران ارزشی به شکل فعالی به دنبال سهام شرکت‌هایی هستند که عقیده دارند بازار آن‌ها را کمتر از آنچه هستند ارزش گذاری کرده است. آن‌ها باور دارند که بازار به اخبار خوب و بد بیش‌ازحد واکنش نشان می‌دهد و درنتیجه منجر به نوسان قیمت سهام می‌شود که با اصول بنیادی بلندمدت شرکت همخوانی ندارد. حاصل، فرصتی است برای سرمایه گذاران ارزشی تا با خرید به‌موقع هنگام کاهش قیمت سهم در بازار، سود ببرند.
معمولاً در استراتژی سرمایه گذاری ارزشی توجه بیشتر سرمایه گذاران به سهامی است که نسبت قیمت به ارزش دفتری یا قیمت به درآمد کمتر از میانگین و یا بازده سود سهام نقدی بالایی دارند.
مشکل بزرگ در استفاده از استراتژی سرمایه گذاری ارزشی تعیین ارزش ذاتی است. به خاطر بسپارید که هیچ ارزش ذاتی «درستی» وجود ندارد. دو سرمایه گذار می‌توانند با اطلاعات کاملاً مشابهی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، ارزش متفاوتی روی یک شرکت بگذارند. به همین دلیل، یک مفهوم محوری دیگر برای سرمایه گذاری ارزشی «حاشیه امنیت» است.
همچنین به خاطر بسپارید که تعریف دقیق سرمایه گذاری ارزشی بسیار ذهنی است. بعضی از سرمایه گذاران ارزشی فقط به دارایی ها و درآمدهای شرکت‌ها نگاه می‌کنند و هیچ ارزشی برای رشد آینده قائل نمی‌شوند. سایر سرمایه گذاران ارزشی استراتژی های خود را کاملاً حول تخمین رشد آینده و جریان‌های نقدی بنا می‌کنند. برخلاف روش‌های مختلف، همه‌چیز به تلاش برای خرید چیزی کمتر از ارزش واقعی‌اش بازمی‌گردد.

در روز ۲۱ مرداد بازار بکلی حرکات متفاوتی را انجام داد، دلار در حال حرکت به سمت بالا بود و به نظر می رسید برخی در حال تبدیل نقدینگی بورسی خود به دلار هستند و ایضا طلا(با اینکه جهانی افت داشت ) !
نمادهای بالا را که علامت سوال داشتند نگاه کنید، بسیاری از سهام های بنیادی قوی منفی شده اند!

کدام یک را در سبد نگه می داشتید؟ و برای چه؟
آیا دلایل قوی برای این کار دارید؟
چشم اندازی دارید؟
استراتژی چطور؟


در کتاب معروف پیتر لینچ تحت عنوان «One Up on Wall Street» علاوه بر توصیف استراتژی های خود، تست مهمی به نام تست آینه به سرمایه گذاران توصیه شده است. پیتر لینچ مدیر موفق وال استریت، توصیه هایی را در این کتاب ذکر کرده که سرمایه گذاران را ملزم به دانستن و پیروی از آنها می کند. هر سرمایه گذار قبل از اقدام به سرمایه گذاری در بازار سهام باید در مقابل آینه ایستاده و به سوالات مهمی پاسخ دهد:
آیا مالک خانه هستم؟ قبل از ورود به سرمایه گذاری در بورس ، باید خانه ای را مالک شده باشید.  قبل از ورود به بورس، بهتر است قبل از هر سرمایه گذاری دیگر، در خانه ای که زندگی می کند سرمایه گذاری کند. 
آیا نیاز فوری به پولی دارم که تصمیم به سرمایه گذاری آن را دارم؟ فرمول های زیادی وجود دارد که به کمک آن می توانید مشخص کنید چه میزان پول را وارد بازار سهام کنید. اما مهمترین قاعده این است که فقط بخشی از پولتان را وارد سرمایه گذاری کنید که مشکل جدی در زندگی شما وارد نشود و تحمل از دست دادن آن پول را دارید.
آیا خصوصیات موردنیاز برای کسب موفقیت در من وجود دارد؟ این شاید مهمترین سوالی باشد که باید از خود بپرسید. خصوصیات لازم برای سرمایه گذار موفق شامل: صبر، قدرت تحمل درد، اعتماد به نفص، شهود قوی، ذهن باز، پشتکار، حوصله، پذیرش اشتباهات و قدرت نادیده گرفتن ترس عمومی حاکم در بازار سهام است. 

” من به شما می‌گویم چگونه ثروتمند شوید. درها را ببندید، وقتی همه حریص هستند، ترسان باشید و وقتی همه ترسیده‌اند شما حریص شوید. ” وارن بافت

در هر اقتصادی بازارهای متفاوت با سایزهای متفاوت وجود دارند، بزرگترین بازارهای سرمایه گذاری در اقتصاد ایران ، بازار سرمایه ، بازار زمین و مسکن ، بازار ارز و طلا است و بعد از ان بازارهای خودرو و … قرار دارند.
این روزها که صف های خرید تابلو بورس را سبز رنگ کرده است و هر کسی به محض خرید سهام در بورس ایران سود می کند کسی به فکر بازارهای موازی نیست ، بازارهایی که با یک لحظه غفلت بازار سرمایه به سبب ورود نقدینگی زیاد بدانها و حرکت غیر قابل پیش بینی مردم هر کدام می توانند آبستن رشدهای بسیار زیاد و متحمل تورم گردند.
دیر یا زود همه بازارها بر می گردند، چرخه بازار های شامل رونق، رکود، سقوط و ریکاوری است و همواره این چرخه ها در حال حرکت هستند.

 

لیستی که مشاهده می کنید پر بازده ترین صندوق های سرمایه گذاری در یک سال اخیر هیتند:
بازده سالیانه به ترتیب:
۱۰۵۲
۹۳۷٪
۷۷۷٪
۷۵۵٪
۷۵۱٪
۷۴۷٪

این صندوق ها چگونه این بازده هی را به دست آورده اند ؟
شانس؟
استراتژی؟
موج سواری بر بازار؟
حتما نقش استراتژی در چیدمان سبدهای سهام با اهمیت است که اگر نبود باید بازده های پایین یک ساله را هم ببینید!
باورتان نخواهد شد این صندوق ها در بورس رو به صعود ایران چنین بازده ای بدست اورده باشند!
روز پنجشنبه بیشتر در این باب صحبت خواهیم کرد

کابوس دلاری روی بازارهای کالایی

بازارهای کالایی کاهش نرخ را به قدری جدی گرفته‌اند که نمی‌توان به گرد پای رصد کاهش قیمت‌ها رسید. بهای میلگرد به کمتر از ۱۰ هزار تومان کاهش یافت و در بازار پلیمرها حتی به رغم توقف اطلاع‌رسانی قیمتی، باز هم کاهش نرخ خودنمایی می‌کرد. کاهش بهای پلیمرها در شرایطی به ثبت رسید که قیمت‌های پایه روز گذشته با افزایش نرخ اعلام شد که نشان می‌دهد جریان غالب در بازار علیه روند عمومی قیمت‌های پایه موضع‌گیری کرده؛ یعنی بازار نظر خود را اعمال می‌کند. این وضعیت به معنی آن است که جریان کاهش قیمت‌ها احتمالا آغاز شده و اوج خودنمایی آن را به زودی مشاهده خواهیم کرد.
قیمت‌ها وقتی از توجیه اقتصادی و فنی برخوردار نباشند، به شکننده شدن بازارها منتهی خواهد شد و این شکست قیمتی در صورت وقوع، رکود را در فاز دوم فرآیندها به همراه می‌آورد. از سوی دیگر زمان رکود فصلی فرارسیده و اگر افت قیمت ارز با کاهش قیمت‌های جهانی همراه شود، روزهایی را شاهد خواهیم بود که انتظار نداشته باشیم، شاید در روزهای آینده بهتر بتوان درخصوص واقعیت بازارها اظهارنظر کرد؛ اما بهتر است تغییر فاز بازار را باور کنیم.

 

دلار چگونه بر پورتفولیو ما تاثیر می گذارد

دلار از ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ در تیرماه در نوسان بود!
شاخص این روزها هم در تلاش برای ثبت رکورد ۲ میلیون واحد.

در ابتدا باید بگوییم که اقتصاد ایران وابستگی بسیاری به قیمت جهانی نفت دارد. از طرفی بورس به عنوان آینه تمام نمای اقتصاد یک کشور است. پس با تغییرات قیمت جهانی نفت، وضعیت کلان اقتصادی تغییر و موجب تغییر بازدهی بازار #سهام خواهد شد.
اما اگر بخواهیم بگوییم که دلار به عنوان یکی از علل تغییرات قیمت جهانی نفت است، باید ذکر کنیم که این رابطه با توجه به دلایل بالا معکوس است. یعنی زمانی که ارزش دلار افزایش(کاهش) می یابد، قیمت نفت نیز کاهش(افزایش خواهد یافت(با فرض ثبات سایر عوامل). برخی از اقتصاددانان معتقدند که قوی‌ترین توجیه برای رابطه بین دلار و نفت از مسیر قیمت نفت به دلار – و نه برعکس- می‌گذرد. آمریکا بزرگ‌ترین واردکننده جهانی نفت خام است و در سال‌های اوج، رقم #واردات نفت و مشتقات نفتی این کشور به عددی معادل ۱۲ میلیون بشکه نفت خام در روز می‌رسد. افزایش برون‌زای قیمت نفت خام باعث تشدید کسری تجاری آمریکا می‌شود و افت قیمت دلار سریع‌ترین مکانیسمی است که می‌تواند این کسری را جبران کند و وضعیت را در حال تعادل نگه دارد(یعنی کاهش ارزش دلار). این مکانیسم نیز می‌تواند همبستگی منفی بین قیمت نفت و نرخ دلار را توضیح بدهد.

یک مدیر سبد شخصی باید موارد زیر را درک کند و همواره آن را دنبال!

نقدینگی
نقدینگی به‌طور کلی از سه جزء «اسکناس و مسکوک»، «سپرده‌های دیداری» و «سپرده‌های غیردیداری» تشکیل می‌شود. جمع دو جزء نخست نشان‌دهنده «پول» و جزء آخر معرف «شبه پول» است.

پول و شبه پول
در بین دو جزء نقدینگی، «پول» خاصیت «نقدشوندگی» بیشتری دارد و دارای سرعت گردش بیشتری در اقتصاد است و در مقابل، «شبه‌پول» اگرچه می‌تواند با استفاده از ابزارهای اعتباری و اوراق، برای خرید کالاها و خدمات مورد استفاده قرار بگیرد، اما به دلیل پایین بودن میزان نقدشوندگی و ماهیت آن به‌عنوان یک سپرده مدت‌دار بانکی، از سرعت گردش پایین‌تری برخوردار است.
یکی از مهم‌ترین خصوصیات شبه‌پول، ضد تورمی بودن آن در کوتاه‌مدت است چرا که دارندگان این دارایی لااقل برای مدتی از هزینه و خرج کردن آن منصرف شده‌اند.

پایه پولی و پول پرقدرت
در ادبیات اقتصادی، «پایه پولی» میزان دارایی‌ها یا بدهی‌های ترازنامه‌ای بانک مرکزی را نشان می‌دهد که به دلیل آنکه پس از چرخش در شبکه بانکی، چند برابر شده و نقدینگی را تشکیل می‌دهد، به پول پرقدرت معروف است. پایه پولی درواقع نشان‌دهنده رشد پول و شبه‌پول در طول یک مدت مشخص است. هرگونه افزایش در پایه پولی یا «پول پرقدرت» منجر به افزایش چند برابر آن (معادل ضریب فزاینده نقدینگی) در نقدینگی می‌شود.

ضریب فزاینده نقدینگی
«ضریب فزاینده» متغیر مهم دیگر در آمارهای پولی است که رابطه میان نقدینگی و پایه پولی را بیان می‌کند. ضریب فزاینده نشان‌دهنده نسبت میزان نقدینگی به پایه پولی است که در واقع بیان‌کننده میزان خلق پولی است که سیستم بانکی قادر است به ازای هر واحد پول بانک مرکزی ایجاد کند.

 

«همه تخم‌مرغ‌هایت را در یک سبد بگذار و به آن سبد نگاه کن»

وارن بافت در مورد تمرکز روی سبد سهام یاد‌‌آور می‌شود که جان مینارد کینز، که اقتصاددانی برجسته و سرمایه‌گذاری زیرک بود باور داشت که سرمایه‌گذارها باید مبالغ زیادی از سرمایه خود را به دو یا سه کسب‌وکار شناخته‌ شده و قابل مدیریت اختصاص دهند طبق گفته بافت موفق نامیدن سرمایه ‌گذاران فعال در چند حوضه، مانند این است که هوس‌بازان را رمانتیک بدانیم. به نظر وارن بافت، سرمایه ‌گذاران همیشه باید به توصیه مارک تواین عمل کنند که می‌گفت: «همه تخم‌مرغ‌هایت را در یک سبد بگذار و به آن سبد نگاه کن»

با شرکت در این وبینار برای اولین بار عضو باشگاه مشتریان آکادمی مولوی خواهید شد و 20٪ هدیه تخفیف وبینار بررسی سهام های دلار محور بازار سرمایه بهره مند خواهید شد

جهت ارتباط با آکادمی مولوی?09120711433

سرفصل‌های وبینار

* چه صنایعی و به چه نسبت در سبد سهام باشند؟
* استراتژی های سرمایه گذاری در بازار سرمایه کدامند؟
* استراتژی رشد محور
* استراتژی شاخص محور
* استراتژی ارزش محور
* چه صنایعی و به چه نسبت در سبد سهام باشند؟
* چه شرکتهایی را مبتنی بر شرایط اقتصاد ایران در سبد قرار دهیم
* تغییر استراتژی سبد سهام چگونه باشد
* راهبری سبد سرمایه گذاری
* مدیریت پورتفولیو چیست ؟ 
* درک مدیریت پورتفولیو
* اجزاء اصلی مدیریت پورتفولیوها
* فرآیند مدیریت پورتفولیو
* اهداف مدیریت پورتفولیوها
* انواع مدیریت پورتفولیوها
* چرا مدیریت پرتفوی مهم است؟
* مزایای استفاده از مدیریت پورتفولیوها
* مضرات مدیریت پورتفولیوها
* سنجش ریسک اقتصادی و تحلیل بنیادی اقتصاد ایران
* ریسک و بازده و مدیریت پورتفولیو کلاسیک
* بررسی مدیریت ریسک، شناسایی، برنامه ریزی
* نقش اقتصاد ایران در چینش پورتفولیو
* مدل های ارزشگذاری
* انواع استراتژی ها برای پورتفولیو ها
* تاثیر دلار بر سبد سهام ما و استراتژی ما
* تاثیر تورم بر سبد سهام ما و استراتژی ما
* تاثیر اقتصاد جهانی بر سبد سهام ما و استراتژی ما

مخاطبین

سرمایه گذاران ، تازه واردان به دنیای سرمایه گذاری بورسی، علاقمندان به یافتن رویکردی روش مند در سرمایه گذاری بازار سرمایه

دکتر پیمان مولوی
دکتر پیمان مولوی

سرمایه گذار، فارغ التحصیل دانشگاه اسکس انگلستان ، بنیانگذار Molavi Capital ، شریک و مدیر Euroexim Capital اسپانیا، دبیرکل انجمن اقتصاددانان، عضو انجمن حسابداران خبره ایران،

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
ورود و خوش آمدگویی
23 مرداد 1399
ساعت 19:00
ساعت 21:30
Host Cover
برگزارکننده: آکادمی تأمین مالی و سرمایه گذاری مولوی
گزارش دادن