موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار شروع حرفه‌ای مشارکت در ساخت

وبینار شروع حرفه‌ای مشارکت در ساخت

وبینار شروع حرفه‌ای مشارکت در ساخت

شروع وبینار:   23 آذر 01 - ساعت 19:00
مدت وبینار:
افزودن به تقویم
ذخیره کردن
وبینار شروع حرفه‌ای مشارکت در ساخت
توضیحات وبینار

راه‌های مناسب برای ساخت یک ملک کلنگی یا یک زمین چیست؟ مشارکت در ساخت چیست و چرا یکی از باارزش‌ترین و پیچیده‌ترین قراردادهای ملکی است؟ بلاعوض، لیست متریال، قدرالسهم، زمانبندی و زمان قرارداد به چه مفهومی است؟ در این وبینار موارد مرتبط با مشارکت در ساخت را بررسی می‌کنیم. 

شروع حرفه‌ای مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت یکی از مهمترین قراردادهای ملکی است. برای انعقاد این قرارداد باید اطلاعات کامل و دقیقی از این قرارداد داشته باشید. در این وبینار اطلاعات اولیه لازم برای شروع مشارکت در ساخت در اختیار شما قرار می‌گیرد. مهندس ایمان صمدیار مدیرعامل گروه ساختمانی باتیس در این وبینار به تشریح این موارد می‌پردازد.

مشارکت در ساخت باارزش‌ترین قرارداد ملکی

شما در طول عمر خود ممکن است خرید و فروش یا اجاره آپارتمان را زیاد تجربه کنید. اما معمولاً افراد حتی یکبار هم امکان تجربه مشارکت در ساخت ندارند. از طرفی اگر با این موضوع مواجه هستید، این را باید بدانید که در زمینه‌ی قراردادهای ملکی، ارزشمندترین و پرچالش‌ترین قرارداد ممکن را پیش رو دارید. به همین دلیل اصلاً نباید این موضوع را با ساده انگاری پیش ببرید. شما نیاز به اطلاعات کافی برای این موضوع دارید و باید در این حوزه تحقیق و بررسی کافی انجام دهید.

 

 

سرفصل‌های وبینار

مشارکت در ساخت چیست؟

تمامی افرادی که در مشارکت در ساخت دخیل هستند باید با ابعاد دقیق مشارکت در ساخت آشنا باشند. هم‌چنین باید فلسفه‌ی مشارکت در ساخت و دلایلی که افراد برای ورود به این کار را دارند را مورد توجه قرار داد.

فروش یا مشارکت؟ کدام یک برای مالکین بهتر است؟

یکی از شبه‌های مالکین این است که آیا مشارکت در ساخت تنها راه‌حل آنهاست؟ نه، شما می‌توانید راه‌های دیگری را هم انتخاب کنید ولی باید با مزیت‌ها و مشکلات هر کدام از روش‌ها را بدانید و سپس عمل کنید. به طور کلی در وبینار مشارکت در ساخت ما سعی می‌کنیم اطلاعاتی که لازم دارید را به شما بدهیم و شما بتوانید با چشمان باز انتخاب کنید.

سود مشارکت درساخت چقدر است؟

مالکین و سازنده هر دو از مشارکت در ساخت انتظار سود دارند. حال این سود چقدر است و چگونه محاسبه می‌شود. در وبینار مشارکت در ساخت ما روش محاسبه سود برای هر دو طرف را بررسی می‌کنیم و با چند مثال نشان میدهیم که چگونه باید سود خود را محاسبه کنید. دقت کنید که اینگونه محاسبات با اشتباهاتی همراه است که ممکن است شما را گمراه کند. ما این مسائل را هم به طور کامل بررسی می‌کنیم.

مراحل قرارداد مشارکت در ساخت به طور کامل

حال در صورتی که شما تصمیم به مشارکت در ساخت بگیرید باید با مراحل مشارکت در ساخت و روند کاری در این زمینه آشنا باشید. مراقب باشید که در بسیاری از موارد افراد شما را با مراحل دقیق کار آشنا نمی‌کنند و زمانی که به مشکل برمی‌خورید راهی جز مصالحه ندارید. ما در وبینار مشارکت در ساخت تمامی مراحل و اتفاقاتی که در مشارکت در ساخت اتفاق می‌افتد را بیان می‌‌کنی و سعی می‌کنیم در این قسمت شما را با کلیت چیزی که قرار است شما با آن روبه‌رو شوید آشنا کنیم.

قدرالسهم مشارکت چگونه تعیین می‌گردد؟

یکی از چالش‌هایی که بین مالکین بسیار شایع است، تعیین قدرالسهم مشارکت بین مالکین است. معمولاً افراد در این مرحله با مشکلات زیادی روبه رو هستند و نمی‌توانند به طور منصفانه قدرالسهم را مشخص کنند. ما در وبینار مشارکت در ساخت سعی می‌کنیم که منصفانه‌ترین و دقیق‌ترین راهی که وجود دارد را معرفی کنید و نحوه درست تقسیم را با هم بررسی کنیم.

نحوه محاسبه بلاعوض

جز مهمترین چالش‌ها مابین مالکین و سازنده است. باید با قواعد و دلیل دریافت بلاعوض آشنا باشید. این معمولاً جایی است که افراد حتی بعد از تعیین هم احساس می‌کنند که سرشان کلاه رفته و یا می‌توانستند میزان بیشتری دریافت کنند. در این وبینار با دلیل وجود بلاعوض و نحوه‌ی محاسبه‌ی آن بیشتر صحبت می‌کنیم و با هم چند نمونه بلاعوض در مناطق مختلف را بررسی می‌کنیم.

نکات زمانبندی مشارکت در ساخت

زمان مشارکت در ساخت چقدر باید باشد و چگونه میزان آن را تعیین کنیم؟ سوال بسیار مهمی است که باید در دو بخش زمان مشارکت در ساخت و زمانبندی مشارکت در ساخت بررسی شود. در این وبینار ریزه‌کاری‌‌های این دو مورد را به صورت کامل چک خواهیم کرد.

جایگاه لیست متریال در مشارکت در ساخت

لیست متریال بخشی است که معمولاً مالکین تخصصی در آن ندارند و معمولاً در این بخش دچار مشکل می‌شوند. در این وبینار با لیست متریال استاندارد و درست آشنا می‌شوید و یک نمونه را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

راه حل‌های برطرف کردن مخالفت یکی از مالکین

در مشارکت در ساخت وقتی چند مالک داریم معمولاً مالکین در مواردی باهم اختلاف دارند. در برخی مواقع این مخالفت باعث انجام نشدن مشارکت و متضرر شدن تمامی افراد میشه. در وبینار مشارکت در ساخت تمامی راه‌های موجود و نحوه‌ی دریافت رضایت را بررسی خواهیم کرد.

خطرات مشارکت در ساخت

همانطور که معمولاً مشارکت در ساخت سود خوبی برای طرفین به همراه داره، خطرات و ریسک‌هایی رو هم به همراه خواهد داشت. برای همین دو طرف باید با خطرات مشارکت آشنا باشند و با علم به این خطرات و به حداقل رساندن آن‌ها وارد مشارکت شوند. برای همین در این وبینار به بررسی این موارد به صورت کامل خواهیم پرداخت.

کمیسیون مشارکت در ساخت چقدر است؟

پس از انعقاد قرارداد چه کسی و چقدر باید کمیسیون پرداخت کند؟ شما باید این مورد را هم بررسی کنید تا در این بخش هم دچار مشکل نشوید. در این وبینار میزان کمیسیون را برای هر دو طرف مشخص خواهیم کرد.

نمونه قرارداد مشارکت

در انتها هم یک نمونه قرارداد اصولی و دقیق را خواهیم دید. شما معمولاً قراردادهایی که در این حوزه میبینید بسیار ابتدایی و پر از مشکل هستند که می‌تواند شما را در آینده با ضررهای هنگفتی مواجه کند به همین دلیل ما یک نمونه از قرارداد حرفه‌ای را با هم بررسی می‌کنیم که شما دید درستی نسبت به قرارداد مشارکت در ساخت داشته باشید.

مخاطبین
  • تمام مالکینی که قصد مشارکت در ساخت دارند.

  • سازنده‌ها و سرمایه‌گذاران

  • مشاورین مشارکت در ساخت

ایمان صمدیار
ایمان صمدیار

مدیرعامل گروه ساختمانی باتیس

جلسات وبینار زمان برگزاری
بررسی نکات مهم مشارکت در ساخت
چهارشنبه 23 آذر 1401
ساعت 19:00
ساعت 21:00
Host Cover
برگزارکننده: گروه ساختمانی باتیس
adds-cart
 خرید بلیت