موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار جمع آوری اطلاعات و تحقیقات بازار

وبینار جمع آوری اطلاعات و تحقیقات بازار

وبینار جمع آوری اطلاعات و تحقیقات بازار

مدت وبینار:
ذخیره کردن
وبینار جمع آوری اطلاعات و تحقیقات بازار
بلیت‌های ویدئو
ارز
بلیت ویدئو
تومان
توضیحات وبینار

دانلود ویدیوی آموزش مارکت ریسرچ

 

 چه زمانی به تحقیقات بازار و آنالیز آن نیاز داریم؟

ورود به دنیای کسب و کار موفق نیاز به ملزومات خاص خود دارد.

 در درجه اول بازاری که در حال ورود به آن هستید را باید به طور کامل شناسایی کنید.  این شناخت جز از راه تحقیقات بازار میسر نمی شود. شناخت بازار، بخش بندی آن، نحوه و دلیل عرضه محصول یا خدمات خاص همه در فرآیند کاملی به دست می آید. شاید شما هم آنالیز بازار را به عنوان یکی از سرویس‌های شرکتهای تبلیغاتی شنیده باشید.

بطورکلی برای تحقیقات بازار کامل و اثربخش باید چندین گام مهم برداشته شود:

 • سوژه تحقیقات بازار نباید گسترده و دارای شاخه های فراوان باشد این امر سردرگمی به وجود می آورد و اهدافتان نیز مشخص باشد. اهداف مشخص راهنمای شما در مسیر است.
 • تحقیقات بازار و آنالیز آن با توجه به هدفتان باید شکل خاص خود را داشته باشد که شامل تحقیقات آماری و توصیفی می شود.
 • برای جمع آوری داده باید جامعه آماری شما مشخص باشد و طبق هدفتان تعریف شوند. بعد از مشخص شدن جامعه آماری روش کسب اطلاعات از این افراد که به شیوه‌های مختلف نظیر پرسشنامه، مصاحبه و غیره است نیز باید اتخاذ گردد.
 • بعد از به دست آوردن داده های اولیه و خام باید شیوه ای مطمئن و درست برای تحلیل و آنالیز آن‌ها استفاده کنید. این شیوه ها اغلب با نرم افزارها و اپلیکیشن های تخصصی صورت می گیرد تا نتایج تقربی و غیرمطمئن نباشد.
 • بعد از این مرحله در تحقیقات بازار نیاز به جمع بندی و تهیه گزارش جامع است تا طبق آن استراتژی های خاص خود را اتخاذ کنید. یک گزارش جامع علاوه بر راهی که رفته اید راه پیش رو را نیز برای شما روشن تر خواهد کرد.
 • این گزارش ها در تحقیقات بازار با توجه به منابعی که در اختیار دارید یک راهنمای بزرگ هستند تا کمک کنند کسب و کاری توسعه پیدا کرده و سودآورتر از گذشته باشد.

در آغاز هر کسب و کار اینترنتی و به ویژه استارت آپ ها نیاز به آنالیز بازار به شدت حس می شود اما نباید این تصور ایجاد شود که تنها در آغاز به این امر نیاز است. در واقع کسب و کار پویا نیازمند انطباق و شناخت بازار در هر مرحله است از شکل گیری تا رسیدن به ثبات و بعد از آن توسعه. تحقیقات بازار در تمامی این مراحل به دلیل تغییر نیازها و سلیقه‌های مشتریان و متغیر شرایط اقتصادی جامعه نیاز است.

تحقیقات بازار یک جهان بینی و شناخت را به استارت آپ‌ها منتقل می کند تا علاوه بر شناخت مشتریان، نقاط ضعف و قوت رقبای خود را نیز شناسی کرده و در جهت رفع یا تقویت آن‌ها برای خود بکوشند.

تک تک مراحلی که گفته شد به کار تیمی، هم فکری و ابزارهای مختص خود نیازمند است پس با دانشی سطحی نمیتوان به دل ماجرا زد، بدون آنکه بدانید در واقع چه چیزی می خواهید و چه داده هایی به شما کمک خواهند کرد.

گذراندن دوره های تحقیقات بازار، به روز بودن اطلاعات در این زمینه با آگاهی نسبی شما را به دانشی با تمام جزئیات تبدیل خواهد کرد تا هم برای خود و هم مجموعه سودمند باشید. این فرصت با هزینه مناسب و اطلاعات کامل با گذراندن دوره های وبینار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نباید فراموش کرد که نکاتی در هر کدام  گام های تحقیقات بازار ابزار و دانش خاصی نیاز است و پیش شرط کسب آن‌ها آموزش است.علاوه بر دید تئوریک لحاظ عملی و تجربی نیز فرد دانش مربوط به این کار را پیدا کند.

------------------------------------------

 • در پایان آموزش ابزارها و منابع مفید و رایگان معرفی خواهد شد.
 • از دیگر مزایای آموزش میتوان به پرسش و پاسخ آنلاین با استاد و پشتیبانی دائمی از طریق آدرس ایمیل Info@sheragim.ir اشاره کرد.

 

 
سرفصل‌های وبینار
 • نقش آنالیز دیتا در استارت آپ
 • روشهای تحقیقات بازار
 • معرفی ابزارهای تحقیقات بازار
 
مخاطبین
 • علاقه‌مندان به مباحث مارکتینگ ریسرچ
 • علاقه‌مندان به حوزه استارت‌آپی و کارآفرینی 
 • سرمایه‌گذاران حوزه کسب و کار
 • کارشناسان بازاریابی
 
سوالات متداول

حامیان
آژانس مسافرتی روژانو
سینا شفیع زاده
سینا شفیع زاده

مجری 150 پروژه تحقیقات بازار

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 4 از 5
4.8 از 5 ( 2 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
تحقیقات بازار
یک‌شنبه 14 مهر 1398
ساعت 19:00
ساعت 22:00
Host Cover
برگزارکننده: آژانس دیجیتال مارکتینگ شراگیم
adds-cart
 انتخاب بلیت