موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار آموزش 0 تا 100 مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی ( F M J )

وبینار آموزش 0 تا 100 مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی ( F M J )

وبینار آموزش 0 تا 100 مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی ( F M J )

شروع وبینار:   15 آذر 99 - ساعت 21:00
مدت وبینار:
افزودن به تقویم
ذخیره کردن
وبینار آموزش 0 تا 100 مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی ( F M J )
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

با سلام و عرض ارادت

با توجه به اینکه کشور ایالات متحده آمریکا همواره یکی از محبوب ترین مسیرها برای بسیاری از ما ایرانیان بوده است ، بسیاری از هموطنان عزیز تمایل دارند تا برای مهاجرت این کشور را بعنوان سرزمین رویاها یا به عبارتی رسیدن به AMERICAN DREAM  انتخاب نمایند.

مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل :

به طور متوسط هزینه زندگی ماهیانه در آمریکا حدود بین 1000 تا 1800 دلار در ماه است و هزینه تحصیل در دانشگاه به همراه هزینه تحصیلی و بیمه ای سالانه بسته به دانشگاه حدود 10 تا 35 هزار دلار خواهد بود. البته بورسیه ها و کمک هزینه های خوبی برای دانشجویانی که شرایط دریافت آن را داشته باشند ، وجود دارند که تقریبا تمامی این مخارج را حمایت می کنند که البته دستیابی به این بورسیه ها می تواند سخت باشد و نیاز به رزومه علمی قوی از طرف دانشجو دارد. علاوه بر این امکان کار دانشجویی محدودی نیز در اختیار دانشجوی خارجی قرار می گیرد که در هفته 20 ساعت می باشد.

در سال تحصیلی 2010 – 2009 تعداد دانشجویان بین المللی در آمریکا 3 درصد افزایش یافت و به تعداد 690923 نفر رسید و دانشجویان، آمریکا را برای توسعه ی تجریبات و تحصیلات خود انتخاب می کنند. همین امر باعث می شود که آمریکا را برتر از کشور های دیگر برای تحصیل می دانند. حدود 18 درصد از کل دانشجویان تحصیل در خارج از کشور ، در ایالات متحده آمریکا تحصیل می کنند. در حال حاضر آمریکا اولین مقصد دانشجویان بین المللی است.

پیشرفت علمی دانشجو در دانشگاه های آمریکا

 کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم‌های تحصیلی دنیا با مدارک معتبر در تمامی رشته‌ها را در اختیار دارد. در مقطع کارشناسی برنامه‌های عالی و متنوع مبتدی و پیشرفته وجود دارد و در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان در موقعیت کار به‌ صورت مستقیم با افراد خبره مرتبط با رشته تحصیلی خود قرار می‌گیرند و همچنین فرصت‌های متعدد تحقیقاتی و آموزشی فراوانی برای آن‌ها وجود دارد. مدارک صادرشده از این کشور، شناخته‌شده و معتبر برای تمام دنیا می باشد و این برتری همواره برای متقاضیان کار در سراسر دنیا خواهد بود.

تنوع موقعیت‌های آموزشی در کشور آمریکا

کشور آمریکا دارای هزاران کالج و دانشگاه می باشد که چندین برابر دیگر دانشگاه ‌های دنیا است. در نتیجه تحصیلات عالی در آمریکا برای هر شخصی با هر علاقه ای فراهم است. تمرکز کالج ‌ها و دانشگاه‌ های آمریکا در حیطه ‌های آموزشی (تحصیلی)، حرفه ‌ای و مهارت‌ های شغلی (فنی و حرفه‌ای)، هنر، علوم اجتماعی، مهندسی، پزشکی و … می باشد. بنابراین موقعیت‌ های فراوانی برای تحصیل در رشته مورد نظر هر متقاضی پدید می‌آید. معمولا فرصت برای انتخاب کالج ‌های مختلف علی رغم تخصص یا خواسته ‌های غیر معمول شما نیز وجود دارد که این مورد نیز از مزایای تحصیل در کشور آمریکا محسوب می شود .

تکنولوژی به‌روز(Cutting –Edge) در کشور آمریکا

دانشگاه‌ های آمریکا افتخار استفاده از به‌ روز ترین فنّاوری‌ های دنیا، تحقیقات، روش‌ها و بهترین تجهیزات را برای دانشجویان خود دارد. حتی اگر رشته مورد نظر به ‌طور مستقیم به علوم یا مهندسی ارتباطی نداشته باشد، موقعیت استفاده از جدیدترین فنّاوری‌ های دنیا برای تحقیقات و دستیابی به اطلاعات برای دانشجویان مهیا است. همچنین امکانات ارتباط با محققان، اساتید و خبرگان در هر رشته‌ای مقدور می باشد .

انعطاف‌پذیری (Flexibility) در کشور آمریکا

علیرغم اینکه بسیاری از برنامه ‌ها (در دوره‌ های تحصیلی) نیاز به تحویل پروژه به خصوصی دارند، دانشجو می‌تواند از شیوه‌ های جایگزین دیگری برای گذراندن واحد ها استفاده کند. به عنوان مثال course work درس ‌های هنر های لیبرال در مقطع کارشناسی شامل کلاس‌ هایی در زمینه زبان و ریاضی نیز می باشد ولی دانشجو گزینه ‌های مختلفی برای انتخاب زبان موردنظر خود یا نوع ریاضی (حیطه مورد علاقه) و مهارت خود را دارد. در مقاطع پیشرفته و بالاتر وقتی پایان‌ نامه انتخاب می‌شود، این اجازه داده می‌شود تا دانشجو بر حسب علاقه، رشته تحصیلی و کشور موردنظر (در حوزه مورد مطالعه) تمرکز کند.

موقعیت‌های تحقیقاتی در کشور آمریکا

کسب تجربیات ارزشمند از تدریس و یا تحقیقات، می‌تواند به هزینه تحصیل دانشجو کمک شایانی نماید . مخصوصاً اگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشد. تعداد زیادی از برنامه ‌های مقطع کارشناسی ارشد موقعیت‌ های تدریس و آموزش را برای دانشجو فراهم می‌ کند .

تحصیلات جهانی و چشم اندازه ‌های شغلی – حرفه‌ای بلند مدت

دانشجویان می‌توانند از تجربه بین ‌المللی به‌عنوان یک مزیت در زمان کاریابی استفاده نمایند . بسیاری از کار فرمایان به دنبال دانش و تجربیات دانشجویان بین ‌الملل (مخصوصاً فارغ ‌التحصیل از دانشگاه‌های آمریکایی و انگلیسی)  می باشند . شرکت ‌های بسیاری در آمریکا به دنبال توسعه خود در بازار های جهانی هستند و آنها اغلب کارمندانی را انتخاب می کنند که مهارت چند زبانی دارند و قادر به برقراری ارتباط با فرهنگ‌های مختلف می‌باشند. لازم به ذکر است که جذب فارغ ‌التحصیلان با شرایط بالا در اکثر کشورهای دنیا مرسوم و رو به ‌پیشرفت است.

خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین ‌المللی در کشور آمریکا

بسیاری از دانشجویان بین ‌المللی از دفتر حمایت از کمک ‌های دانشجویی جهت وفق دادن خود با فرهنگ، محیط آکادمیک و نیز پاسخ به سؤالات رایج استفاده می‌ نمایند . هدف دفتر دانشجویان بین ‌المللی کمک به دانشجویان می باشد و سرویس‌ های مختلفی در این راستا وجود دارد. در زمان ورود به دانشگاه ، دوره آشنایی توسط دفتر دانشجویان بین ‌المللی دانشگاه ارائه می ‌شود و به سؤالاتی در زمینه ویزا، مسائل مالی، مسکن، کاریابی و… پاسخ داده می‌شود.

 

انواع ویزاهای تحصیلی ایالات متحده آمریکا

ویزای دانشجویی F

این ویزا یکی از رایج ترین نوع ویزای دانشجویی ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی  است که قصد دریافت یک مدرک علمی در کالج یا دانشگاه معتبر ایالات متحده آمریکا یا تحصیل زبان انگلیسی در یک دانشگاه یا موسسه آموزش زبان انگلیسی به صورت فشرده را دارند، می­باشد. این ویزا یک ویزای غیر مهاجرتی میباشد و مدت این ویزا بستگی به مدت تحصیل دارد .

دانشجویان دارای ویزای F1  می­توانند در داخل دانشگاه تا سقف 20 ساعت در هفته کار پاره وقت کنند. دانشجویانی که مایل به کار در ساعات طولانی و خارج از محوطه دانشگاه می باشد، بایستی از اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده (USCIS) مجوز دریافت کنند. یکی از مزیت های این ویزا این است که بعد از اتمام تحصیلات دانشجو می تواند برای کار 12 تا 17 ماه ویزای خود را تمدید کند. همچینی متقاضی که ویزای  F1 را اخذ کرده است می تواند برای بستگان خود مانند همسر و فرزندان تقاضای ویزا نماید که به این  ویزا که به همراهان شخص تعلق میگیرد ویزای F2  نامیده می شود.

ویزای دانشجویی M

یکی دیگر انواع ویزای دانشجویی آمریکا نوع ویزا برای دانشجویانی بین المللی که قصد آموزش یا فراگیری مطلبی غیر آکادمیک در یک موسسه آمریکایی را دارند صادر می­شود. دارنده ویزای M1 برای برنامه های فنی و حرفه ای در طول دوره تحصیل خود مجاز به کار نیستند. متقاضیان ویزا دانشجویی M1 باید مدرکی داشته باشند که ثابت کند که بودجه کافی برای پرداخت تمام هزینه های تحصیل و زندگی برای تمام دوره اقامت در نظر گرفته شده در دسترس است.

البته این نکته باید گفته شود که این ویزا به طور محدود صادر میشود.  مدت زمان طول دوره آموزشی این دوره های تخصصی معمولا کمتر از یکسال و مطابق با سابقه کار و تحصیلات قبلی متقاضی می باشد. هر اندازه که هماهنگی بین نوع دوره های انتخابی با تجربه کار و تحصیلات متقاضی این نوع ویزا بیشتر باشد، درصد موفقیت اخذ ویزا در سفارت نیز بیشتر خواهد بود. در این ویزا نیز متقاضی میتواند برای همراهان خود نیز تقاضای ویزا نماید که در آن صورت به آن ویزای M2 گفته میشود.

 ویزای دانشجو J

ویزای J1 برای افرادی است که مایل به شرکت در برنامه های تبادل تحصیلی- کاری و برنامه های بازدید کننده در ایالات متحده هستند مانند افرادی که تحت حمایت مالی دولت ایالات متحده باشند یا سایر برنامه های تخصیص یافته  مانند برنامه های تبادل دانشجو بین دانشگاه های مختلف  ارائه می شود. علاوه براین ویزای J1 معمولا به محققین و پژوهشگران نیز داده می شود  ویزای J1 برای دانشجویانی است که نیاز به آموزش عملی دارند که برای آنها در کشور خود در دسترس نیست و آموزش باید به طور مستقیم با برنامه تحصیلی آنها مرتبط باشد.

البته باید گفته شود که اخذ این ویزا برای دانشجویان ایرانی بسیار مشکل میباشد. از مزایای این ویزا میتوان  اجازه کار در آمریکا و دریافت کد ملی آمریکایی یا همان  Social Security Number و اخذ ویزا برای همراهان خود از سفارت آمریکا که ویزای J2 گفته میشود نام برد. نکته دیگر در این ویزا این است که افرادی که این ویزا را اخذ کرده اند پس از پایان تحقیقشان باید به مدت 2 سال از آمریکا خارج شوند.

 

در این وبینار چه چیزی یاد میگیرم

شما در این وبینار یاد میگیرید از 0 تا 100 کارتان را بدون نیاز به وکیل و پرداخت هزینه های گزاف به موسسات سودجو خودتان شخصا Apply نموده و آسان و ارزان مهاجرت نمائید.

مباحثی که قرار است به شما آموزش داده شود :

نگارش رزومه یا CV

نگارش انگیزه نامه

یافتن بورسیه های تحصیلی

پذیرش در کلیه مقاطع

طریقه پر کردن فرم I-20

طریقه پر کردن SEVIS-FEE

طریقه پرکردن DS160

آمادگی برای مصاحبه در سفارت

 

 

 

 

سرفصل‌های وبینار

سرفصل های وبینار عبارتند از:

نگارش رزومه یا CV

نگارش انگیزه نامه

یافتن بورسیه های تحصیلی

پذیرش در کلیه مقاطع

طریقه پر کردن فرم I-20

طریقه پر کردن SEVIS-FEE

طریقه پرکردن DS160

آمادگی برای مصاحبه در سفارت

 

 

مخاطبین

مخاطبین این وبینار عبارتند از :

دانشجویان ، مهندسان ، پزشکان ، فنی کاران ، وکلا و کلیه علاقه مندان مهاجرت به آمریکا

 

علی عبدالهی دهکی
علی عبدالهی دهکی

برگزار کننده دوره های ویزا و مهاجرت

جلسات وبینار زمان برگزاری
وبینار آموزش 0 تا 100 مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی ( F M J )
15 آذر 1399
ساعت 21:00
ساعت 22:00
Host Cover
برگزارکننده: علی عبدالهی دهکی
گزارش دادن
 انتخاب بلیت