موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار معرفی برنامه نویسی بلاک چین

وبینار معرفی برنامه نویسی بلاک چین

وبینار معرفی برنامه نویسی بلاک چین

شروع وبینار:   9 مهر 01 - ساعت 20:00
مدت وبینار:
افزودن به تقویم
ذخیره کردن
وبینار معرفی برنامه نویسی بلاک چین
ویدئو معرفی وبینار
توضیحات وبینار

اگر می خواهید بدانید سالیدیتی چیست ؟ می بایستی قبل از آن در مورد بلاک چین بدانیم . بلاک چین یک شبکه ی غیر متمرکز ایمن است که به زبان ساده کار سرورها را در دنیای متمرکز انجام می دهد.
شبکه متمرکز مثل شبکه ی فعلی بانک ها ، دانشگاه ها و وب سایتهاست که همه دارای یک سرور می باشند.همه ی اطلاعات روی این سرورها ذخیره می شود . بلاک چین یک شبکه ی غیرمتمرکز است که اطلاعات روی آن ( رایانه های همه ی اعضای شبکه ) ذخیره می شود . متمرکزها (سرورها) در اختیار یک نهاد ، دولت یا شخص است و غیرمتمرکز ها در اختیار کلیه افراد حاضر در شبکه می باشد . یعنی اطلاعات به جای ثبت در یک مکان بین اعضای شبکه توسط ماینرها به اشتراک گذاشته می شود.این یعنی دنیای غیر متمرکز که هیچ نهاد ، سازمان و ارگانی برای اعضا تصمیم نمی گیرد و خود اعضا به موارد رای می دهند.

جهان در حال حرکت از سمت شبکه های متمرکز به سمت غیرمتمرکز است و در همه ی حوزه ها اطلاعات اکثر سرورها در آینده به بلاک منتقل می شود. ارزهای دیجیتال یکی از قابلیت های بلاک چین هستند و همانطور که در سالهای گذشته مشاهده کرده اید جای پول های کاغذی ( متمرکز ) را گرفته اند و این ارزهای دیجیتال ( غیرمتمرکز ) رو به رشد هستند .پس همانطور که گفتیم پول نیز متمرکز و غیر متمرکز دارد. در کنار مزیت ایمن بودن بلاک چین ، می توان به موارد مهم دیگری نیز اشاره کرد . شبکه ی کارت سوخت خودرو نیز یک شبکه ی متمرکز است یعنی همه ی اطلاعات روی سرورها ثبت می شود . حال شما نمی دانید که آیا برای همه ی افراد همان ۶۰ لیتر سهمیه ماهیانه واریز می شود یا خیر ؟
در واقع در شبکه های متمرکز چون روابط بر ضوابط حاکم می باشد ممکن است برای افراد دارای رابطه یا برش اجتماعی ماهیانه ۱۰۰۰ لیتر واریز گردد و اینگونه حق افراد معمولی جامعه پایمال می شود برای همه ی افراد واریزی ها مشخص است . یعنی اگر در کیف بنزینی بیشتر از حد ۶۰ لیتر واریزی باشد شما آن را مشاهده کرده و در کنار سایر اعضای شبکه می توانید آن را لغو کنید . شبکه ی یارانه های واریزی نیز این چنین است و عدم شفافیت در دنیای متمرکز یک عیب است که بی عدالت و رانت خواری را موجب می شود.
مثال فوق موردی کلی برای درک بهتر شبکه ی بلاک چین بود. یکی از بلاک چین های معروف ، منعطف و پرکاربرد بلاک چین اتریوم است اتریوم بستر مناسبی برای ساخت و نگه برای اپلیکیشن های غیرمتمرکز ، قراردادهای هوشمند ، نرم افزارهای مختلف و غیره است . کلیه اطلاعات در این شبکه با ماشین مجازی اتریوم به زبان برنامه نویسی سالیدیتی قابل کدنویسی است . با زبان برنامه نویسی سالیدیتی می توان اپلیکیشن ، قرارداد ، وب سایت ، NFT و بسیاری موارد دیگر را کدنویسی کرد . 

جالب است بدانید همه ی وب سایتها - سامانه ها - اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی که در حال حاضر متمرکز هستند به زودی در محیطی غیر متمرکز (بلاک چین) قرار میگیرند و بستر شغلی مناسبی برای برنامه نویسان ایجاد میشود.

برخی کاریردهای سالیدیتی :

طراحی و اجرای بلاک چین خصوصی

طراحی ارز دیجیتال - توکن و ...

طراحی قراردادهوشمند

طراحی کالکشن nft

اگر مایلید تا با این راههای درآمد زایی بیشتر آشنا شوید در وبینار ما شرکت نمایید

 

مخاطبین

از سنین 12 تا 35 سال

ماهان دیانیان
ماهان دیانیان

مدرس سالیدیتی و تریدر کوچینگ

جلسات وبینار زمان برگزاری
قرارداد هوشمند
شنبه 9 مهر 1401
ساعت 20:00
ساعت 21:00
Host Cover
برگزارکننده: ماکان آکادمی
adds-cart
adds-cart
 خرید بلیت