موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار طراحی پلن معامله گری

وبینار طراحی پلن معامله گری

وبینار طراحی پلن معامله گری

ذخیره کردن
وبینار طراحی پلن معامله گری
توضیحات وبینار

خیلی از معامله ‌گران (مبتدی) اعتقاد دارند که برای موفقیت در بازارهای مالی و کسب درآمد نیازی به داشتن یک پلن معامله ‌گری نیست؛  کافیست عضو کانال‌ های سیگنال ‌دهی شوید یا رانتی خرید و فروش کنید.

 به چند دلیل این طرز فکر اشتباه است ولی ابتدا توضیح دهیم پلن چیست؟

 پلن یعنی برنامه‌ و طرح‌ ریزی برای انجام یک کار در آینده؛ در برنامه ‌ریزی‌ ها ما جوانب کار را می‌ سنجیم، اهداف تعیین می ‌کنیم، محدودیت ‌ها را بررسی می‌کنیم، ریسک ‌ها و پاداش‌ های احتمالی را محاسبه می ‌کنیم و غیره.

 برای انجام درست هر کاری نیاز به برنامه ‌ریزی داریم ولو یک برنامه ‌ریزی ذهنی؛ البته کارها و پروژه‌ های بزرگ ‌تر و سنگین‌ تر طبیعتاً نیاز به یک پلن و برنامه ‌ریزی مفصل و مکتوب دارند.

 معامله‌ گری چه نوع شغلی است؟ معامله‌ گری شغلی است که شما در آن مشغول اتخاذ مهم‌ ترین تصمیمات زندگی خود هستید، یعنی تصمیمات اقتصادی. کسی که می ‌خواهد سخت ‌ترین تصمیمات زندگی خود را بگیرد، قطعاً خود را به سطح آمادگی بالایی می ‌رساند، امکانات متعددی برای خود فراهم می ‌کند و سعی می ‌کند با یک نقشه مدون و حساب شده اقدام به تصمیم‌ گیری کند. حال بهتر می‌توانیم درک کنیم پلن معامله ‌گری نمایشی نیست؛ بلکه کاملاً مهم و حیاتی است و عملا بدون داشتن پلن، کاری پیش نمی ‌رود.

 گاهی اوقات در برخی از بازارها (مانند بازار بورس یا رمز ارزها) شرایطی فراهم می ‌شود که به بازار کاملاً به صورت یک ‌طرفه حرکت می‌ کند و گویا اصلا نیازی به هیچ دانشی نیست! تا زمانی که شما در بازار زیان سنگینی متحمل نشوید، ممکن است این تفکر اشتباه را داشته باشید؛ اما وقتی یک زیان جبران ‌ناپذیر و سخت را تجربه کنید، در خلوت خود نیاز شدید به یک پلن معامله‌ گری را خیلی کامل احساس می کنید؛ البته ممکن است خیلی دیر شده باشد. به جرات می‌توان گفت ۹۹ درصد معامله‌ گران بازارهای مالی این تفکر اشتباه را دارند و در پاسخ به این پرسش که پلن معامله ‌گری شما چیست؟ تنها به سیستم معاملاتی خود اشاره می‌کنند! تحلیلگران زیادی را دیده ‌ام که به زعم خود حرفه ‌ای بوده ولی در معامله‌گری و کسب سود از بازار ناتوان هستند. این دسته معامله ‌گران کسانی هستند که هزینه ‌های زیادی بابت آموزش پرداخت و زمان زیادی را صرف می‌ کنند ولی همچنان در معامله ‌گری شکست می ‌خورند. این اشخاص متاسفانه چون ضعف خود را در دانش تحلیلی می ‌دانند، همواره در پی کسب دانش و یادگیری مکاتب مختلف تحلیلی اعم از تکنیکال، بنیادی، بین بازاری یا طراحی اکسپرت‌ها و فیلترها و ... هستند و از این شاخه به آن شاخه در حال پرش بوده که باعث می‌شود در یک دور باطل قرار گیرند.

 البته اهمیت سیستم معاملاتی بر هیچ معامله ‌گری پوشیده نیست و می‌توانیم بگوییم یک پلن خوب سوار بر یک سیستم معاملاتی حرفه‌ای و آزموده شده است اما با مشاهده این مشکلات باید به این موضوع پی ببریم که تنها داشتن یک استراتژی معامله‌ گری و مدیریت سرمایه، کسب موفقیت مستمر در بازارهای مالی را برای ما به ارمغان نمی ‌آورد و باید به بخش‌های دیگر یک پلن معامله‌ گری نیز توجه داشته باشیم. تریدینگ پلن شامل ۳ بخش میباشد و هر بخش پارامترهای مختص خودش را دارد که با شرح این مباحث در این کارگاه آموزشی میخواهیم مراحل طراحی یک تریدینگ پلن حرفه ای را به شما آموزش دهیم.

سرفصل‌های وبینار
  • ١- تفكرات رايج اشتباه در خصوص تريدينگ پلن 

 

  • ٢- بخش هاي تشكيل دهنده يك پلن معامله گري 

 

  • ٣- بخش اهداف شخصي در پلن معامله گري 

                ٣-١ - چرا فعاليت در بازارهاي مالي ( اهداف شخصي ) 

                ٣-٢- چشم انداز شما در زندگي ( اهداف شخصي ) 

                ٣-٣- تعيين نقاط قوت و ضعف ( اهداف شخصي ) 

                ٣-٤- تعيين استايل معامله گري ( اهداف شخصي )

                ٣-٥- اهداف غير پولي ( اهداف شخصي ) 

 

  • ٤- بخش قوانين عمومي در پلن معامله گري 

                ٤-١- چك ليست

                ٤-٢- مديريت سرمايه

                ٤-٣- توقف هاي اضطراري

                ٤-٤- روتين هاي روزانه و هفتگي

                ٤-٥- ژورنال نويسي

                ٤-٦- مرور و بازنگري سيستم معاملاتي

                ٤-٧- كنترل احساس و هيجان

 

  • ٥- بخش سيستم معاملاتي در پلن معامله گري 

                ٥-١- بازارها و نمادها

                ٥-٢-تايم فريم و زمان معامله

                ٥-٣- اصول طراحي استراتژي معاملاتي 

                ٥-٤- سه ركن يك استراتژي معاملاتي

                ٥-٥- مديريت معاملات

                ٥-٦- جايگاه تحليل فاندامنتال

مخاطبین

تمام فعالین بازارهای مالی

پوریا کاظمی فر
پوریا کاظمی فر

مدرس آکادمی آهی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

بروز و کاربردی بودن محتوا 5 از 5
ارزش محتوای وبینار نسبت به قیمت 5 از 5
تسلط و دانش مدرس وبینار 5 از 5
تجربه محور بودن محتوا 5 از 5
5 از 5 ( 3 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اصلی
یک‌شنبه 23 مرداد 1401
ساعت 19:00
ساعت 21:00
Host Cover
برگزارکننده: آکادمی مالی آهی
adds-cart
adds-cart