موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار دوره تندخوانی جامع دیدیاد 130

وبینار دوره تندخوانی جامع دیدیاد 130

وبینار دوره تندخوانی جامع دیدیاد 130

شروع وبینار:   4 مرداد 01 - ساعت 20:30
مدت وبینار:
افزودن به تقویم
ذخیره کردن
وبینار دوره تندخوانی جامع دیدیاد 130
توضیحات وبینار

تندتر بخوان و سریع تر یاد بگیر 

سلام دوست عزیز، اگر به مطالعه و یادگیری بسیار علاقمند هستید و آرزو می کنید که وقت بیشتری در روز داشته باشید تا بتوانید پیشرفت بیشتری در زندگی داشته باشید یک راهکار بسیار عالی پیشنهاد می کنم:

 

تحول در نحوه مطالعه و یادگیری

 

 

 •    آیا زمان زیادی را برای مطالعه اختصاص می دهید و گاهی مجبور به دوباره کاری می شوید؟ 
 •    آیا روزهایی بوده است که با خود گفته اید ای کاش می شد با  یک بار خواندن مطلب را می فهمیدم و آن را فراموش نمی کردم؟
 •    آیا در کلاسی شرکت کرده اید و پس از پایان کلاس به این نتیجه رسیده اید که فقط حضور فیزیکی در کلاس داشته اید؟ 
 •    آیا در زمان مطالعه حواستان به راحتی پرت می شود و از مطالعه لذت نمی برید؟
 •    دوست دارید در کمترین زمان با بیشترین بازدهی مطالعه کنید؟

 

برای رسیدن به توانایی مطالعه بیشتر و مفیدتر در کمترین زمان، فقط لازم است که شیوه ی مطالعه خود را دگرگون کنید؛ با ساختار مغزآشنا شوید و با یادگیری بر اساس این ساختار از حداکثر توانایی مغز خود استفاده کنید.  این تحول و دگرگونی در یادگیری  برای همگام شدن با سرعت رشد علم در دنیای امروز و به عنوان کلیدی برای موفقیت و پیشرفت در تمام ابعاد زندگی شما امری ضرورتی است. 

 

 

مهارت های واقعی خواندن چیست؟

در آموزش های مدارس هنگامی که دانش آموز مهارت تشخیص و خواندن را فرا می گیرد، مهارت های یادگیری و خواندن سریع از قلم می افتد و در ادامه راه، آموزش های تکمیلی را دریافت نمی کند.  در حقیقت آنچه آموزش داده می شود اولین مرحله از مهارت خواندن است. رها کردن دانش آموز در این مرحله، که تا دوران بزرگسالی در آن باقی می ماند بسیار شبیه به این فرض است که بگوییم هرگاه کودک چهار دست و پا رفتن را فرا بگیرد، فرآیند حرکت کامل می شود! با این دیدگاه دنیای راه رفتن، دویدن، تحرک داشتن و فعالیت های مرتبط  با آن ناشناخته مانده است.

اکنون زمان آن رسیده است که با یادگیری مهارت های یادگیری؛ راه رفتن، دویدن و پرواز کردن قدرت تفکر و یادگیری را بیاموزیم و از مطالعه و دانش آموزی  لذت ببریم.

 

 

کندخوانی و خستگی ناشی از مطالعه

خستگی هنگام مطالعه زمانی روی می دهد که شیوه مطالعه درست نباشد و یکی از عوارض شیوه ی نادرست مطالعه اتلاف وقت است. هر گاه نتوان مطالعه خویش را در مدت زمان مطلوب انجام داد و زمان زیادی برای مطالعه همان حجم مطلب صرف شود، بروز خستگی امری اجتناب ناپذیر است. بنابراین هرگاه مطالعه با رعایت اصول و شرایط انجام شود، نه تنها از مطالعه خویش دچار خستگی نمی شویم، بلکه شوق و علاقه ما نسبت به مطالعه نیز افزون می گردد و شاهد کسب بیشترین بازدهی از مطالعه، درک و به خاطر سپاری کامل مطلب خواهیم بود. 

خستگی مغز که از حادترین حالات خستگی در هنگام مطالعه است، پدیده ایی است که به دلیل عدم رعایت شرایط مطالعه و ایجاد شرایط نامطلوب برای فعالیت مغز روی می دهد. مطالعه متون، درک و به خاطرسپاری آنها به شیوه عادی و به صورت جملات، عملی است خلاف رفتار طبیعی و ساختار و کارکرد مغز، که موجب خستگی آن و بروز اشکال در درک مطلب می گردد. همچنین هرگاه سرعت مطالعه کم باشد، حرکت خلاف طبیعت مغز را مظاعف کرده ایم زیرا مغز توانایی درک مطلب و دریافت حجم بیشتری از مطالب را نسبت به زمانی که به مطالعه اختصاص داده ایم دارد. و هر گاه متناسب با رشد ذهنی و سرعت گیرایی و شیوه عمل آن اقدام ننماییم، به خستگی مغز دامن زده ایم. در این شرایط مغز دچار خستگی می گردد، چرا که مغز که به  سرعت اولین مطالب را دریافت کرده است می بایست در انتظار ارسال اطلاعات بعدی که بر مینای توانایی فیزیکی صورت می گیردی به سر برد. حاصل این انتظار خستگی مغز است. 

هرگاه نتوان برای مغز بر مبنای توانایی آن، تکلیف مشخص کرد، مغز خود به تعیین وظیفه برای خویش،  بر مینای قوی ترین انگیزه و محرکی که در آن زمان با آن برخورد داشته است می پردازد و ظرفیت زمانی خویش را تکمیل می کند. چنانچه امر انتقال اطلاعات جدید متوقف گردد و یا بدون تمرکز بر موضوع اطلاعات به کار خود ادامه دهیم مغز اقدام به  پر کردن ظرفیت خود می کند 

در نتیجه پایین بودن سرعت مطالعه به خستگی و حواس پرتی می انجامد. آبا در چنین شرایطی که چنگال خستگی بر وجودمان چنگ زده و امکان تمرکز بر متن مورد مطالعه وجود ندارد، می توان انتظار درک مطلب را داشت؟ پس کاهش سرعت مطالعه موجب کاهش درک مطلب به واسطه کاهش تمرکز حواس می شود. در مقابل افزایش سرعت مطالعه به واسطه افزایش تمرکز حواس موجب افزایش در ک مطلب می شود و هر گاه بتوان به درک کامل متن مورد مطالعه پرداخت، بر میزان علاقه به مطالعه افزوده می شود. 

 

 

چرا یادگیری مهارت های یادگیری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؟

طبق یک مطالعه که توسط وزارت آموزش ایالات متحده آمریکا اجرا شده است، بیش از 95 درصد از افراد در سطوح ارشد دبیرستان مهارت لازم برای موفقیت در دانشگاه، تجارت و کار حرفه ایی را ندارند. راز موفقیت در نحصیل، شعل و زندگی در عصر انفجار اطلاعات این است که همواره به روز باشیم و این ممکن نیست مگر با مهارت تندخوانی و علاقمندی به کناب، مطالعه و فهمیدن مطالب جدید.  

در مطالعه با سرعت پایین به دلیل کند خوانی حواس پرتی به شدت افزایش پیدا می کند و یادگیری کاهش می یابد و افراد به دلیل طاقت فرسا بودن روند مطالعه علاقمندی خود را از دست می دهند. حال اگر سرعت مطالعه افزایش پیدا کند، تمرکز و علاقمندی افزایش پیدا می کند و موجبات موفقیت افراد را در زمینه های مختلف زندگی فراهم می کند. در کشورهای پیشرفته سرعت مطالعه افراد بالاتر از 800 کلمه بر دقیقه است و در ایران میانگین سرعت افراد بین 150 تا 250 کلمه بر دقیقه است.

برای یادگرفتن تندخوانی ما می بایست ابتدا دلایل کندخوانی خود را پیدا کنیم، و با پرهیز از آنها و پرورش عادات مثبت و خوب در خودمان سرعت مطالعه مان را افزایش دهیم. همچنین آشنایی با مهارت هایی که موجب افزایش تمرکز و دقت ما می گردند نیز می تواند به ما در بالا بردن سرعت مطالعه مان کمک کند.  تندخوانی علاوه بر سرعت مطالعه، موجب تقویت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت در ما می شود.

در تمام زمان ها پرورش حافظه و تقویت یادگیری از آرزوهای بشر برای گسترش توانمندی های انسان است.

 

 

پژوهش ها نشان می دهد تنها آگاه شدن از نحوه عملکرد حافظه، اثراتی مثبت در شیوه ی استفاده از حافظه و بهبود آن خواهد داشت. همانظور که شما پس از خرید یک وسیله الکترونیکی به دلیل عدم اطلاع از کارکرد دستگاه نیاز به دفترچه راهنما دارید برای استفاده از تواننمدی های بیکران مغز نیز نیاز به دفترچه راهنما دارید. اکثر افراد با روش آزمون و خطا از سال های ابتدایی تحصیل به یادگیری پرداخته اند بدون اینکه روش های یادگیری را بیاموزند.  مغز انسان بسیار بیشتر از عضلات انسان قابلیت شکل پذیری، بزرگ شدن و تقویت یافتن را دارد. تنها کاری که لازم است انجام دهیم این است که یاد بگیریم که از توانمندی های موجو حافظه چگونه استفاده کنیم. من مهارت هایی را به شما آموزش می دهم که با انجام مکرر این تمرین ها می توانید مغز خود را به گونه ایی تربیت کنید که از توانمندی های حافظه ی خود بیشترین بهره برداری را بکنید.

 

آیا سریع خواندن درک مطلب را کاهش نمی دهد؟

با افزایش سرعت چشم ها و سرعت پردازش  مغز، نه تنها سرعت درک مطلب و قدرت حافظه افزایش پیدا می کند بلکه قادر خواهید بود سریع تر و خلاقانه تر فکر کنید، بهتر یادداشت برداری کنید و امتحانات را به آسانی پشت سر بگذراید. با مطالعه و یادگیری صحیح، روزها، هفته ها و حتی ماه ها در وقت خود صرفه جویی کنید.

از سویی دیگر تندخوانی موجب افزایش توجه و تمرکز می گردد. ار آن جایی که دریچه ورود اطلاعات به سامانه ی حافظه مغز  توجه است و بدون توجه و تمرکز اطلاعاتی برای ثبت شدن به مغز وارد نمی شود. از این رو افزایش سرعت مطالعه موجب تقویت حافظه می گردد.  

 

در دوره تندخوانی دیدیاد چه می آموزید؟

 • چگونه سرعت مطالعه خود را با حفظ درک مطلب، 4 برابر کنید؟
 •  چگونه سریع تر و خلاقانه تر فکر کنید؟
 • چگونه حافظه قوی داشته باشید؟
 •  چگونه به روش صحیح مطالعه کنید و یادداشت های موثرتری بردارید؟
 •  چگونه تمرکز و توجه و در نتیجه کارایی خود را افزایش دهیم؟ 
 • چگونه در کنکور یا آزمون‌های مهم، نتیجه دلخواه را کسب کنید؟
 • چگونه به راحتی امتحانات را پست سر بگذارید؟
 •  

 

دوره تندخوانی دیدیاد سیستمی است گام به گام  برای یادگیری ساده و آسان، که شما را از یادگیری به صورت تجربی و سعی و خطا دور می دارد.

اگر کتاب خواندن و مطالعه کردن را یک تصمیم و عادت درست می‌دانید با ما همراه شوید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، جدیدترین روش‌های مطالعه صحیح، بهترین تکنیک‌های تقویت حافظه و تمرکز حواس را بیاموزید.

 

 

مخاطبان این دوره:

این دوره را به تمام افرادی که کتاب های نخوانده زیادی دارند توصیه می کنم. ممکن است شما دانش آموز، دانشجو، مهندس، پزشک، کارمند یا استاد دانشگاه  باشید، تندخوانی مهارتی است ضروری برای عملکردی بالاتر در حوزه تحصیلی، شغلی و فردی برای شما.  

میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا مدعی هستند که آموختن  تند خوانی بدون زحمت و آسان یکی از ارزشمندترین و مهم ترین موفقیت های زندگی آن هاست. 

 روی خودت سرمایه گذاری کن و معمار زندگی خودت باش.

زینب فرهاد
زینب فرهاد

مدرس تندخوانی و مهارت های یادگیری

جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول
سه‌شنبه 4 مرداد 1401
ساعت 20:30
ساعت 22:00
جلسه دوم
سه‌شنبه 11 مرداد 1401
ساعت 20:30
ساعت 22:00
جلسه سوم
سه‌شنبه 18 مرداد 1401
ساعت 20:30
ساعت 22:00
نمایش همه جلسات
Host Cover
برگزارکننده: گروه آموزشی دیدیاد
adds-cart
adds-cart
 خرید بلیت