موضوعات
سبد خرید (0)
وبینار ابزارهای مداخله‌ای در مشاور، آموزش و کوچینگ

وبینار ابزارهای مداخله‌ای در مشاور، آموزش و کوچینگ

وبینار ابزارهای مداخله‌ای در مشاور، آموزش و کوچینگ

مدت وبینار: ساعت
دسته‌بندی‌ها: 
ذخیره کردن
وبینار ابزارهای مداخله‌ای در مشاور، آموزش و کوچینگ
توضیحات وبینار

وبینار در یک نگاه

  • ابزارهای مداخله‌ای در مشاوره، آموزش و کوچینگ
  • مدرس: مهدی فدائی * روانشناس بالینی | مربی و عضو هیئت علمی موسسه بین‌المللی ویلیام گلسر
  • زمان برگزاری : پنج‌شنبه 1 آبان از ساعت 9 الی 17 (8 ساعت)

مشاوره و کوچینگ موثر تنها گفتگو، سوالات سقراطی و یا آموزش نیست. ابزارهایی در گستره روان درمانی، مشاوره و کوچینگ وجود دارند که راه مراجع را هموار می‌کنند. آشنایی با این ابزار شیوه‌های غلبه بر مقاومت، کار با مراجعین غیر داوطلب و همچنین افراد بسیار آشفته و پریشان را که قادر به بیان خود نیستند و یا حوصله گفت‌وگو ندارند را آسان می‌کند. در این کارگاه یک روزه شیوه‌های به‌کارگیری کارت‌های پرورش خوش بینی، کارت‌های قابلیت‌های درونی (شناخت و پرورش فضیلت‌ها)، کارت ارزش‌ها  برای انجام مداخلات فردی، خانواده، سازمانی و کوچینگ  را به طور عملی می آموزیم. 

این کارگاه برای چه کسانی مفید است؟
روان‌درمانگران، کلیه مشاوران (مشاور مدرسه، مشاور خانواده و مشاور شغلی) و مربیان زندگی 

 

کارت‌های پرورش خوش بینی
یک انسان خردمند، پـاسخ‌ها و راه حـل‌های خردمندانه ارائـه نمی‌کند، بـلکه پرسش‌های خردمندانه طرح می‌کند.                               
کارت‌های پرورش امید و خوش‌بینی با هدف برخورداری از خردمندِ درونی که درون همه ما وجود دارد و اگر خوب به او گوش بسپاریم، راه‌حل‌های بدیع، نو، و موثری را جلوی پایمان می‌گذارد، طراحی شده است. 
اگرچه مرور و مطالعه این کارت‌ها برای برنامه‌ریزی فردی، گروهی، تیمی و سازمانی بسیار سودمند است اما فـراسوی آن هـمواره می‌تـواند ذهنیت “نـمی‌توان هـیچ کاری کرد” را به ذهنیت “حالا یک ایده و فکر جدیدی دارم” یا “اکنون یک طرح خام دارم که می توانم روی آن کار کنم” تغییر دهد.

کارت‌های قابلیت‌های درونی (شناخت و پرورش فضیلت‌ها)

همه انسان ها به درجه های متفاوتی دارای 24 توانایی اساسی هستند. این توانایی ها زیر مجموعه شش دسته اصلی خرد، شجاعت، انسانیت، عدالت، اعتدال، و میل به برتری قرار دارند. 
توانایی های اساسی ارزشهایی اخلاقی هستند که به افراد می آموزد چگونه ظرفیت خود را برای کمک به خویشتن و دیگران بالا برده و بر یکدیگر اثری مثبت ایجاد کنند. 
هر کدام از ما نقایص و ضعف های خاص خود را داریم، ولی همین نقایص و کاستی ها، زندگی ما را جالب و شگفت انگیز می سازند. بنابراین لازم است هر کسی را با ویژگی های منحصر به فردش بپذیریم و در جستجوی شناسایی نقاط قوت و خوبی هایش باشیم. 
ایـن کـارت ها برای کمک به شما جهت شناسایی و تقویت توانمندی ها و ویـژگی هایتان سـاخته شـده است. مـا هـمواره می توانیم با تـکیه بر تـوانمندی هایمان به درجات بالاتری از سلامت، شادمانی و کامیابی دست یابیم. 
برای دستیابی به شادمانی درونی و احساس رضایتمندی و بهزیستی، نیازی نیست که روی نقاط ضعف خود کار کنیم، بلکه بهتر است تا در آغاز توانمندی های خود را شناخته و سپس سعی کنیم این توانمندی ها را هر روز بیش تر در قلمروهای زندگی به کار گیریم.
 
کارت ارزش‌ها

ارزش به معنای کیفیتی است که فرد همواره می خواهد در طول زندگی خود تجربه کند. کارت ارزشها به منزله قطب نمای زندگی، حاوی مفاهیم ارزشی و تعاریف آنهاست. والدین، معلمان، مدیران، روانشناسان و مشاوران با استفاده از این کارت ها می توانند مفاهیم ارزشی ا به مخاطب خود بیاموزند تا بر اساس آن، افراد رفتارهای خود را تنظیم کنند.
این مجموعه از 59 کارت ارزش و 13 کارت دستورالعمل تشکیل شده است که به کمک آن می توان جهت دهی شیوۀ مداخله را اجرا کرد.

 
مهدی فدائی
مهدی فدائی

روانشناس ‌بالینی

با نظر دادن، کمک کن بقیه آگاهانه خرید کنن

0 از 5 ( 0 نظر )
جلسات وبینار زمان برگزاری
کارگاه یک‌روزه ابزاهای مداخله‌ای
1 آبان 1399
ساعت 9:00
ساعت 10:00
Host Cover
برگزارکننده: موسسه آموزشی زندگی خشنود
گزارش دادن