موضوعات
سبد خرید (0)
کارگاه هدایت تحصیلی نهم

کارگاه هدایت تحصیلی نهم

کارگاه هدایت تحصیلی نهم

شروع وبینار:   16 اردیبهشت 00 - ساعت 18:00
مدت وبینار:
دسته‌بندی‌ها: 
افزودن به تقویم
ذخیره کردن
کارگاه هدایت تحصیلی نهم
توضیحات وبینار

هدایت تحصیلی به این معناست که بر اساس نتایج آزمون‌های مشاوره‌ای، نتایج عملکردهای تحصیلی، علایق و استعدادهای دانش‌آموزان به یک جمع‌بندی برسیم و رشته‌های تحصیلی مناسب آن‌ها را به ترتیب اولویت‌بندی کنیم تا به بهترین شکل بتوانند تصمیم بگیرند.

پایه‌ی نهم، آخرین سال دوره‌ی تحصیلی متوسطه‌ی اول است و دانش‌آموزان این پایه باید قبل از ورود به دوره‌ی دوم متوسطه، درباره‌ی رشته‌ی تحصیلی‌شان تصمیم بگیرند.

در دوره‌ی متوسطه‌ی دوم، شاخه‌های نظری (ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی) و رشته‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای وجود دارد و دانش‌آموز به کمک هدایت تحصیلی می‌تواند رشته‌ی مناسب خودش را انتخاب کند.

هدایت تحصیلی نوعی چراغ راه است که سبب می‌شود دانش‌آموز از میزان توانایی خودش در رشته‌های تحصیلی مختلف آگاه شود و فرآیند انتخاب رشته‌ی تحصیلی برای او آسان و درست باشد؛ اما درنهایت تصمیم‌گیری با خودش خواهد بود.

سرفصل‌های وبینار

 

شرایط داشتن یک هدایت تحصیلی موفق

عوامل موثر در هدایت تحصیلی

مخاطبین

پایه‌ی نهم، پایه‌ی بسیار مهمی برای دانش‌آموزان و والدین‌شان محسوب می‌شود؛ چون باید برای ورود به دوره‌ی متوسطه‌ی دوم آماده شوند و رشته‌ی تحصیلی‌شان را انتخاب کنند. در این وبینار تلاش شده که به دغدغه‌های این عزیزان پرداخته شود و به صورت کامل و جامع در مورد هدایت تحصیلی توضیح داده شود تا نگرانی و دغدغه‌ی دانش‌آموزان پایه‌ی نهم و والدین‌شان برطرف شود.

فرناز سلطانی
فرناز سلطانی

مشاور مدارس

جلسات وبینار زمان برگزاری
جلسه اول کارگاه هدایت تحصیلی
پنج‌شنبه 16 اردیبهشت 1400
ساعت 18:00
ساعت 19:30
جلسه دوم کارگاه هدایت تحصیلی
پنج‌شنبه 30 اردیبهشت 1400
ساعت 18:00
ساعت 19:30
Host Cover
برگزارکننده: سرزمین تیزهوشان
 انتخاب بلیت