وبلاگ ایسمینار

حضور در وبینار

چرا باید در یک وبینار حضور داشته باشیم؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا باید در یک وبینار حضور داشته باشیم؟ ما قصد داریم در این نوشته به این سوال پاسخ دهیم و دلایلی که افراد حرفه ای از وبینار به عنوان ابزار یادگیری استفاده می کنند را شرح دهیم.

راحتی حضور در وبینار

به شرط داشتن اینترنت، شما از هر جایی که دوست داشته باشید می توانید در وبینار شرکت کنید. فرقی نمی کند در محل کار، کلاس درس، خانه، شهر یا کشوری دیگر و یا حتی در مسافرت باشید. برای حضور در وبینار می توانید از لپ تاپ، کامپیوتر شخصی، گوشی تلفن همراه و تبلت استفاده نمایید، در این حالت شما محدودیت مکانی برای حضور در وبینار نخواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه حضور در وبینار می توانید «راهنمای حضور در وبینار» را مطالعه نمائید.

حضور در وبینار با موبایل و لپ تاپ

فرصت یادگیری متمرکز

از آنجایی که سرفصل و عناوین وبینارها بر اساس موضوعات خاص تدوین می شوند، می توانید از مطالب و محتوای تخصصی که در وبینارها مطرح می شوند استفاده نمایید. با توجه به زمینه کاری، علایق شخصی و یا رشته تحصیلی تان می توانید در وبینارها حضور داشته باشید.

صرفه جویی در زمان

از آنجایی که شما برای حضور در وبینار نیاز به مسافرت و رفت و آمد ندارید می توانید در زمان ارزشمند خود تا میزان قابل ملاحظه ای صرفه جویی کنید و در عین حال در میان مشغله کاری روزانه زمانی را به یادگیری در مورد موضوعات مورد علاقه تان اختصاص دهید.

صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در هزینه

وبینارها اغلب اوقات نسبت به دوره های حضوری و کنفرانس ها و همایش ها هزینه کمتری دارند. همچنین با توجه به آنکه شما برای حضور در وبینار مورد علاقه تان نیاز به رفت و آمد ندارید، می توانید این هزینه را حذف و پس انداز کنید.

فرار از ترافیک

اگر شما در کلان شهرها زندگی می کنید حتما برای یک بار هم که شده است در ترافیک مانده اید. پس اگر شما هم از بودن در ترافیک نفرت دارید، حضور در وبینارها و دوره های غیر حضوری می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. شما حتی می توانید زمانی که در ترافیک هستید هم در وبینار حضور پیدا کنید و با یک تیر ۲ نشان بزنید.

به نظر شما چه دلایل دیگری وجود دارد که باعث می شود افراد حضور در وبینار را ترجیح بدهند؟!

اگر می خواهید در وبیناری که شرکت می کنید تعامل بیشتری داشته باشید می توانید مقاله «چگونه بیشترین تعامل در وبینار را داشته باشیم؟» را نیز مطالعه کنید.

 

©کلیه حقوق این مطلب متعلق به رسانه ایسمینار می باشد. هر گونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.