وبلاگ ایسمینار | وبینار برگزار کنید، وبینار شرکت کنید

راهنمای ثبت وبینار در ایسمینار

راهنمای ثبت وبینار در ایسمینار

اگر لینک برگزاری وبینار را مطالعه کرده اید و شرایط ثبت وبینار در ایسمینار را می دانید و می خواهید اولین وبینارتان را در ایسمینار ثبت کنید همراه ما باشید چون می خواهیم نحوه ثبت وبینار در ایسمینار را توضیح دهیم.

در پلتفرم جدید، ایسمینار دیگر صرفا برگزارکننده وبینار نخواهد بود و پلتفرم مدیریت و برگزاری وبینار در اختیار برگزار کنندگان دیگر نیز قرار می گیرد.

لطفا پیش از اقدام به ثبت وبینار این راهنما را مطالعه کنید.

گام اول:  مشخص کردن عنوان، دسته بندی و نوع رویداد

۱-تعیین عنوان وبینار

اگر رویداد شما یک وبینار است لطفا در ابتدای عنوان خود واژه وبینار را بنویسید و اگر کارگاه آنلاین است لطفا در ابتدای عنوان خود عبارت کارگاه آنلاین را بنویسید.

مثال: کارگاه آنلاین راه اندازی استارتاپ به سبک یک فاندر ایرانی، وبینار روش‌های درآمدزایی به کمک وبینار.

۲-تعیین دسته بندی اصلی و فرعی وبینار

لطفا در انتخاب موضوع اصلی و فرعی وبینار دقت و نزدیک ترین موضوع را انتخاب کنید و تمام موضوعات فرعی را انتخاب نکنید. چون در غیر این صورت زمانی که کاربران در سایت جستجو می کنند وبینار شما در دسته بندی درست نمایش داده نخواهد شد.

۳-مشخص کردن نوع رویداد عمومی یا سازمانی

یکی از امکاناتی که در ایسمینار در اختیار شما قرار می دهیم امکان برگزاری وبینار به صورت عمومی یا خصوصی / سازمانی است. اگر رویداد عمومی را انتخاب کنید وبینار شما به همه بازدیدکنندگان سایت ایسمینار نمایش داده خواهد شد و آنها امکان ثبت نام در وبینار شما را خواهند داشت اما اگر رویداد خصوصی را انتخاب کنید، وبینار شما در معرض دید همه بازدیدکنندگان سایت قرار نخواهد گرفت و تنها افرادی که لینک ثبت نام را داشته باشند می توانند صفحه وبینارتان را مشاهده و ثبت نام کنند.

نکته مهم: در صورتی که قبلا در ایسمینار ثبت نام نکرده باشید یا به حساب کاربری خود وارد نشده باشید با پیام زیر مواجه میشوید. اگر در ایسمیار عضو هستید وارد حساب کاربری تان شوید در غیر این صورت عضو شوید.

ورود به ایسمینار یا عضویت در ایسمینار

گام دوم: تعریف بلیت و معرفی وبینار

۱- بلیت های وبینار

برای تعریف بلیت وبینار گزینه «اضافه کردن بلیت جدید» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه میتوانید هر تعداد بلیت که می خواهید تعریف کنید. در صورتی که کاربران با خرید بلیت و ثبت نام در وبینار، امکان دریافت ویدئوی وبینار را خواهند داشت حتما تیک جلوی جمله زیر را انتخاب کنید:

  • با خرید این بلیت، فیلم ضبط شده وبینار بعد از برگزاری، در پنل کاربر قرار بگیرد.

نکته: اگر برای وبینارتان بلیطی تعریف نکنید وبینار شما بر روی سایت قرار نخواهد گرفت.

تعریف بلیت وبینار

۲- تصویر و کاور وبینار

اگر برای وبینارتان پوستری طراحی کرده اید در این قسمت بارگذاری کنید. سایز استاندارد برای کاور وبینار ۹۷۴*۱۲۳۲ پیکسل است.

بارگذاری کاور وبینار

اگر امکان طراحی و آماده سازی کاور وبینارتان را ندارید می توانید از بسته گرافیکی ایسمینار استفاده کنید. برای استفاده از این بسته تیک جلوی بسته گرافیکی وبینار را انتخاب نمایید تا سفارش اولیه شما ثبت شود.

در صورت انتخاب بسته گرافیکی باید اطلاعات وبینارتان که می خواهید در پوستر نمایش داده شود را بنویسید.

اطلاعات بسته گرافیک وبینار

۳- توضیحات و معرفی وبینار

در قسمت توضیحات و سرفصل ها به صورت دقیق و شفاف توضیح بدهید که قرار است در وبینار راجع به چه موضوعاتی صحبت کنید و بنویسید که مخاطبان وبینار شما چه کسانی هستند.

یکی از رویدادهایی که توضیحات خوب و کاملی دارد کارگاه آنلاین راه اندازی استارتاپ به سبک یک فاندر ایرانی است که می توانید از توضیحات آن ایده بگیرید.

 

گام سوم: مشخصات مدرس و برگزارکننده وبینار

۱- جلسات وبینار

اگر قصد برگزاری یک دوره آنلاین را دارید و دوره شما شامل چندین جلسه است در این بخش می توانید هر یک از جلسات را به صورت مستقل تعریف و برای هر یک از آنها زمان شروع و پایان را مشخص کنید.

در صورتی که قصد برگزاری یک وبینار تک جلسه ای را دارید تنها کافیست یک جلسه برای آن تعریف کنید.

تعریف جلسات وبینار

۲- مدرسین وبینار

در این قسمت اطلاعات مدرس یا مدرسین وبینار را می توانید وارد کنید.

۳-برگزارکنندگان وبینار

در این قسمت اگر مدرس وبینار، برگزار کننده‌ وبینار نیز می باشد نام او را بنویسید و در غیر این صورت اطلاعات تیم برگزارکننده یا مجموعه مورد نظر را بنویسید.

 

۴- حامیان وبینار

در این بخش می توانید نام حامی وبینار خود را بنویسید.

۵-برچسب‌ها

برای دیده شدن وبینارتان در بخش جستجوی سایت باید برچسب‌هایی را برای آن تعریف کنید. نحوه انتخاب برچسب‌ها براساس محتوا و دسته بندی موضوعی وبینار است به عنوان مثال اگر وبینار شما در مورد بازاریابی ایمیلی است می توانید از برچسب های زیر استفاده کنید:

دیجیتال مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی ایمیلی.

از تعریف برچسب های غیرمرتبط با موضوع وبینارتان و تعداد زیادی برچسب اجتناب کنید چون در غیر این صورت برچسب های نامرتبط با موضوع توسط تیم پشتیبانی ایسمینار حذف خواهد شد.

تعریف هشتگ

گام آخر: انتخاب نرم افزار برگزاری وبینار و افزونه های کمکی

برای برگزاری هر چه بهتر رویدادتان می توانید از افزونه های کمکی استفاده کنید. لطفا به صورت دقیق توضیحات مربوط به هر یک از افزونه‌های وبینار را مطالعه کنید و تیک آن ها را بزنید.

۱- انتخاب نرم افزار برگزاری وبینار

برای برگزاری وبینارتان می توانید از نرم افزار ادوب کانکت استفاده کنید. برای انتخاب نرم افزار مناسب لطفا توضیحات مربوط به هر یک از نرم افزارها را با دقت بخوانید و آگاهانه نرم افزار را انتخاب کنید.

۲- درخواست پشتیبانی

اگر اولین بارتان است که وبینار برگزار می کنید یا وقت پاسخگویی به مشکلات و چالشهای فنی احتمالی کاربران وبینارتان را ندارید، ما در کنارتان هستیم. شما می توانید از دستیار پشتیبانی ایسمینار استفاده کنید.

نکته: در صورتی که نیاز به دستیار پشتیبانی ندارید ایسمینار فقط متعهد به پشتیبانی از نرم‌افزار و سوالات فنی مدرس خواهد بود و شما به عنوان برگزارکننده باید پاسخگوی مشکلات کاربران باشید و حتما در هنگام تعریف وبینار باید شماره تماس خود را به عنوان پشتیبان وبینار در بخش زیر بنویسید تا کاربران در صورت بروز هر گونه مشکلی در هنگام برگزاری وبینار بتوانند با شما تماس بگیرند.

۳-فروش فیلم وبینار بعد از برگزاری

شما از طریق فروش ویدئوی وبینارتان هم می توانید درآمد کسب کنید.

بعد از انتخاب نرم افزار وبینار و افزونه های کمکی میزان هزینه پرداختی شما محاسبه می شود. پس از تکمیل اطلاعات وبینارتان می توانید گزینه «ارسال جهت تایید» را انتخاب نمایید تا وبینارتان توسط ایسمینار بررسی و در صورت تایید و عدم نیاز به اصلاح بر روی سایت منتشر شود.

وبینارهای شما بلافاصله بعد از ارسال در انتظار پرداخت قرار میگیرد! بعد از پرداخت، اتوماتیک وبینار شما فعال میشود

برای پرداخت، یا در پنل کاربری خود بخش وبینارهای ایجاد شده من یا از طریق منوی کاربری، وبینارهای ایجاد شده من، وبیناری که در انتظار پرداخت هست رو به شکل زیر میبنید، میتوانید بروی دکمه پرداخت کلیک کرده و پرداخت را انجام دهید.

همین الان وبینارتان را در ایسمینار برگزار کنید:

ایجاد وبینار در ایسمینار